Netrukus EP sesijoje: skaitmeninės taisyklės, Ukraina, pragyvenimo išlaidos

Liepos 4–7 d. plenarinės sesijos metu EP nariai balsuos dėl naujų skaitmeninių taisyklių, aptars Čekijos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus ir diskutuos dėl augančių kainų.

Skaitmeninių paslaugų aktas

 

Antradienį EP nariai ketina patvirtinti Skaitmeninių paslaugų aktą ir Skaitmeninių rinkų aktą – naujas taisykles, kuriomis siekiama reguliuoti skaitmeninę aplinką ir apriboti nesąžiningą skaitmeninių platformų veiklą, padidinti jų atskaitomybę ir apsaugoti vartotojus nuo žalingų veiksmų ir neteisėto turinio.

 

Sužinokite daugiau apie ES Skaitmeninių rinkų ir Skaitmeninių paslaugų aktus: kas tai yra?

 

Taksonomija

 

Trečiadienį EP spręs, ar blokuoti Komisijos siūlymą nustatyti, kad veiklos branduolinės energijos ir dujų sektoriuje yra tvarios, todėl joms prieinamos žaliosios investicijos. EP Ekonomikos ir Aplinkos komitetų EP nariai pasiūlymą atmetė. Ši tvarios ekonominės veiklos klasifikavimo sistema žinoma kaip ES taksonomija.

 

Ukraina

 

Trečiadienį EP nariai kartu su Tarybos ir Komisijos atstovais aptars daugybę su Ukraina susijusių klausimų, įskaitant sprendimą suteikti šaliai ES kandidatės statusą ir kaip užtikrinti žemės ūkio prekių transportavimą iš šalies.

 

Pragyvenimo išlaidos ir energijos kainos

 

Kylant kainoms, ypač maisto ir degalų, antradienį EP nariai aptars, kaip ES lėšos galėtų padėti žmonėms susidoroti su didėjančiomis pragyvenimo išlaidomis. Trečiadienį europarlamentarai svarstys, kaip būtų galima apmokestinti energetikos įmonių pelną.

 

Čekijos pirmininkavimas ES Tarybai

 

Trečiadienį Čekijos ministras pirmininkas Petr Fiala su EP nariais aptars šalies pirmininkavimo ES Tarybai programą ir prioritetus. Čekija perėmė šešis mėnesius truksiantį pirmininkavimą ES Tarybai liepos 1 d.

 

Sužinokite daugiau apie tai, ko Čekijos EP nariai tikisi iš savo šalies pirmininkavimo ES Tarybai.

 

Psichikos sveikata

 

Antradienį EP nariai aptars pranešimą dėl psichikos sveikatos skaitmeniniame darbo pasaulyje, kuriame Komisija ir valstybės narės raginamos pripažinti psichikos sveikatą prioritetu ir užtikrinti, kad būtų prieinami ištekliai paramai teikti.

 

Kiti klausimai darbotvarkėje:

 

Europos Parlamento informacija.