Apie mane

Sveiki. Esu Vilija Blinkevičiūtė. Jau antrą kadenciją atstovauju Jūsų interesus Europos Parlamente. Šioje  svetainėje galite susipažinti su mano darbu Europos Parlamente ir Lietuvoje. O dabar - apie save.

1960 metais kovo 3 d. gimiau ir užaugau šiaurės Lietuvos miestelyje Linkuvoje, Pakruojo rajone. 1978 metais aukso medaliu baigiau Linkuvos vidurinę mokyklą, kurios istorija siekia net 1609 metus.  Tais pačiais metais  įstojau į  Vilniaus universiteto Teisės fakultetą. 1983 metais baigiau studijas ir pradėjau dirbti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje.

Ministerijoje išdirbau 25 metus. 1994 m. buvau paskirta ministerijos sekretore, 1996 – viceministre, 2000 – ministre. Socialinės apsaugos ir darbo ministre dirbau iki 2008m.  keturiose vyriausybėse (XI, XII, XIII, XIV).

2004 – 2009 metais buvau  Lietuvos Respublikos Seimo nare. Dirbau socialinių reikalų ir darbo komitete. 2004 metais kandidatavau Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose. 2004 metais  apdovanota Ordino „Už nuopelnus Lietuvai" Komandoro kryžiumi. 2009 metais pirmą kartą buvau išrinkta į Europos Parlamentą. Už mane balsavo beveik 66 tūkst. rinkėjų.  Daugiau apie mano veiklą Parlamente šios kadencijos metu galite rasti čia.

Esu dėkinga, jog mano darbas prėjusioje kadencijoje buvo gerai įvertintas 2014 m. rinkimuose –  gavau daugiausia iš visų kandidatų palaikymo balsų – beveik 100 tūkst. ir buvau išrinkta antrąjai kadencijai. Tai įpareigoja mane dar aktyviau dirbti atstovaujant 500 mln. Europos Sąjungos piliečių interesus.

Europos Parlamente esu Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto pirmininkė. Tai aukščiausia pozicija, kurią kada nors užėmė Lietuvoje išrinktas parlamentaras. Taip pat dirbu Užimtumo ir socialinių reikalų komitete. Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komitete esu pavaduojanti narė. Europos Parlamente dirbu vienoje didžiausių Socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso frakcijoje, kuri vienija 191 europarlamentarą iš 28 šalių.

Esu Lietuvos Socialdemokratų partijos narė, partijos pirmininko pavaduotoja.