MANO PARLAMENTINĖ VEIKLA

2019 m. vasario 27 d.

Šią savaitę EP: autorių teisės, kova su mokesčių vengimu ir kt.

Nuo balsavimo dėl autorių teisių atnaujinimo iki mokesčių slėpimo ir vengimo klausimų. Skaitykite plačiau apie šios savaitės EP darbotvarkę.

Skaityti toliau

2018 m. spalio 24 d.

EP savaitė: plastiko tarša, geriamasis vanduo ir kt.

Spalio 22–25 d. Strasbūre EP nariai balsuos dėl siūlymo uždrausti vienkartinius plastikinius daiktus bei griežtins geriamojo vandens kokybės kontrolę.

Skaityti toliau

2018 m. rugsėjo 24 d.

Šią savaitę EP: 2019 m. ES biudžetas, Sacharovo premija ir kt.

Šią savaitę europarlamentarai balsuos dėl 2019 m. ES biudžeto ir bus pristatyti kandidatai Sacharovo premijai gauti, taip pat vyks konferencija apie faktų tikrinimą.

Skaityti toliau

2018 m. rugsėjo 4 d.

Šią savaitę EP: saugesni gaminiai, kova su sukčiavimu ir kt.

Šią savaitę EP nariai stiprins priemones apsisaugoti nuo nesaugių gaminių patekimo į ES rinką bei kovoti su sukčiavimu internetinių atsiskaitymų srityje.

Skaityti toliau

2018 m. gegužės 15 d.

Šią savaitę EP: asmens duomenys, blokų grandinė, civilinė sauga

Šią savaitę EP nariai aptars pasirengimą taikyti ES asmens duomenų apsaugos taisykles, balsuos dėl blokų grandinės technologijos naudojimo ir ES civilinės apsaugos sistemos pertvarkos.

Skaityti toliau

2018 m. balandžio 11 d.

Šią savaitę EP: bendra prieglobsčio sistema, Vengrija ir kt.

Šią savaitę EP nariai balsuos dėl bendros prieglobsčio sistemos taisyklių peržiūros, vertins situaciją Vengrijoje ir išklausys nekonfesinių organizacijų atstovus.

Skaityti toliau

2017 m. rugsėjo 26 d.

Rugsėjo 25-28d. EP: biudžetas, kova su mokesčių slėpimu ir sukčiavimu bei kt.

Nuo balsavimo dėl 2018 m. ES biudžeto iki mokesčių vengimo futbole – skaitykite daugiau apie šios savaitės Europos Parlamento darbotvarkę.

Skaityti toliau

2017 m. rugsėjo 4 d.

Rugsėjo 4-7d. Parlamente: saugumas, klimato kaita ir kt.

Nuo kovos su terorizmu iki aplinkos apsaugos – skaitykite daugiau apie šios savaitės Europos Parlamento darbotvarkę.

Skaityti toliau

2017 m. balandžio 11 d.

Balandžio 10–12 d. Parlamente: migracija, maisto atliekos ir kt.

Balandžio 10–12 d. EP nariai posėdžiauja komitetuose Briuselyje. Piliečių laisvių komiteto nariai išklausys Komisijos pasiūlymus dėl veiksmingos ir patikimos nelegalių migrantų grąžinimo politikos. Savo ruožtu Aplinkos komiteto nariai balsuos dėl siūlymų perpus sumažinti maisto atliekas.

Skaityti toliau

2017 m. kovo 28 d.

Kovo 27–31 d. Parlamente: saugumas, kova su mokesčių vengimu, ES biudžetas ir kt.

Kovo 27–31 d. EP nariai posėdžiauja komitetuose ir frakcijose Briuselyje. Ekonomikos ir pinigų politikos komitetas balsuos dėl siūlymų sugriežtinti kovos su tarptautinių įmonių pelno mokesčio vengimu taisykles, o Biudžeto komitetai nariai balsuos dėl 2014–2020 m. daugiametės finansinės programos (DFP) laikotarpio vidurio peržiūros. Savo ruožtu Piliečių laisvių komitetas aptars ES saugumo klausimus su Vokietijos ir Prancūzijos vidaus reikalų ministrais.

Skaityti toliau

2017 m. vasario 7 d.

Vasario 6–10 d. Parlamente: automobilių testavimas, M. Draghi, Šengenas, mokesčiai ir kt.

Vasario 6–10 d. EP nariai posėdžiauja komitetuose ir frakcijose Briuselyje. Vidaus rinkos komitetas balsuos dėl siūlymų pagerinti automobilių saugumo ir taršos bandymų kokybę prieš jiems patenkant į prekybą, o Ekonomikos komitete bus diskutuojama dėl ES ekonominės ir monetarinės politikos. Savo ruožtu Piliečių laisvių komiteto nariai kartu su Europos Komisijos atstovais aptars laikinos sienų kontrolės Šengeno erdvėje pratęsimą.

Skaityti toliau

2017 m. sausio 31 d.

Šią savaitę Parlamente: bevizis režimas Gruzijai, įvaikinimas, pesticidai ir kt.

Sausio 30–vasario 3 d. EP nariai posėdžiauja komitetuose ir dviejų dienų plenarinėje sesijoje Briuselyje. Sesijos metu jie balsuos dėl bevizio režimo įvedimo Gruzijai ir tarpvalstybinio įvaikinimo pripažinimo. Savo ruožtu komitetuose europarlamentarai balsuos dėl ES Arkties strategijos ir Albanijos bei Bosnijos ir Hercegovinos pažangos siekiant narystės ES. Be to, jie kartu su nacionalinių parlamentų atstovais aptars ES ekonominės politikos koordinavimą.

Skaityti toliau

2017 m. sausio 24 d.

Sausio 23–27 d. Parlamente: CETA, atliekų mažinimas ir kt.

Sausio 23–27 d. EP nariai posėdžiauja komitetuose Briuselyje. Tarptautinės prekybos komiteto nariai balsuos dėl ES ir Kanados laisvosios prekybos susitarimo (angl. CETA) ratifikavimo. Savo ruožtu Aplinkos komitetas balsuos dėl atliekų mažinimo ir tausesnio išteklių naudojimo uždavinių.

Skaityti toliau

2017 m. sausio 12 d.

Kokie darbai laukia europarlamentarų šiais 2017 metais?

Prieglobsčio sistemos reforma, kova su terorizmu ir mokesčių slėpimu bei bendroji skaitmeninė rinka – tarp svarbiausių 2017 m. Europos Parlamento prioritetų. Ateinančių metų pirmąjį pusmetį EP nariai taip pat svarstys priemones dėl anglies dvideginio išmetimo ribojimo ir klimato kaitos stabdymo. Pateikiame trumpą būsimos EP darbotvarkės apžvalgą.

Skaityti toliau

2017 m. sausio 10 d.

Sausio 9-13 d. Parlamente: pabėgėliai, robotai, eurokomisaras Günther Oettinger ir kt.

Sausio 9–13 d. europarlamentarai posėdžiauja komitetuose Briuselyje. Trijų komitetų nariai vertins eurokomisaro Günther Oettinger pasirengimą eiti naujas pareigas biudžeto ir žmogiškųjų išteklių srityje. Savo ruožtu Piliečių laisvių komiteto nariai aptars pabėgėlių padėtį Europoje, o Teisės komitetas balsuos dėl siūlymų sukurti robotikos srities taisykles.

Skaityti toliau

2016 m. lapkričio 28 d.

V. Blinkevičiūtė. Europos Parlamente – apie saugumą, aplinkosaugą, Astravo AE, neįgaliuosius, smurtą prieš moteris...

Kiekvienas europarlamentaras intensyviausiai dirba per plenarines sesijas. Tenka ne tik diskutuoti bet ir balsuoti už dešimtis sprendimų, kurie susiję ir su sritimis, kurių nėra priskirtų komitetų darbotvarkėse. Strasbūre dažnai dirbame nuo ankstyvo ryto iki vidurnakčio. Tokia buvo ir ši sesija, kurioje priėmėme nemažai svarbių sprendimų.

Skaityti toliau

2016 m. rugsėjo 14 d.

Europos Parlamentas - apie geresnį darbo ir asmeninio gyvenimo suderinimą ir kt.

Rugsėjo 13 d. Europos Parlamentas plenarinėje sesijoje pritarė Vilijos Blinkevičiūtės rengtam rezoliucijos projektui dėl profesinio ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrai palankių darbo rinkos sąlygų kūrimo. Tai ypač aktuali tema daugeliui žmonių, kurie bando suderinti savo profesinę karjerą ir asmeninį gyvenimą, o ypač - vaikus auginančioms ir artimuosius slaugančioms šeimoms.

Skaityti toliau

2016 m. gegužės 12 d.

Europos Parlamente – apie migraciją, terorizmą, energetiką, rinkos apsaugą, prekybą žmonėmis, tėvystės apsaugą ir kt.

Gegužės 9 -12 d. Strasbūre vyko Europos Parlamento (toliau – EP) plenarinė sesija, kurioje su Europos Komisija (toliau – Komisija) bei Taryba buvo diskutuojama dėl Europos Sąjungos (toliau – ES) aktualijų bei priimti svarbūs sprendimai.

Skaityti toliau

2016 m. balandžio 18 d.

Europos Parlamente: apie kovą su terorizmu, pabėgėlius, jaunimą, skurdą ir kt.

Praėjusioje Europos Parlamento plenarinėje sesijoje vyko diskusijos dėl ES aktualijų ir buvo priimti svarbūs sprendimai.

Skaityti toliau

2015 m. spalio 30 d.

Europos Parlamente: apie mobiliojo ryšio tarifus, keliautojų apsaugą, oro taršą ir kt.

Spalio 29 d. pasibaigė Europos Parlamento plenarinė sesija.

Skaityti toliau

2015 m. spalio 27 d.

Vilijos suburtos grupės kelionė į Europos Parlamentą Briuselyje

Spalio mėnesį V. Blinkevičiūtės suburta grupė lankytojų viešėjo Europos Parlamente Briuselyje.

Skaityti toliau

2015 m. spalio 14 d.

Vaikų garantija sėkmingai skinasi kelią Europos Parlamente

Europos Parlamento Užimtumo ir socialinių reikalų komitetas pritarė parlamentarės Vilijos Blinkevičiūtės ir Socialistų bei demokratų frakcijos siūlymui sukurti Vaikų garantiją Europoje.

Skaityti toliau

2015 m. spalio 8 d.

Europos Parlamente: apie pabėgėlius, Siriją, Graikiją ir kt. Europos aktualijas

Pasibaigusi Europos Parlamento plenarinė sesija buvo ypatinga. Pirmą kartą po 26 metų joje dalyvavo Prancūzijos prezidentas F.Hollande ir Vokietijos kanclerė A.Merkel.

Skaityti toliau

2015 m. rugsėjo 11 d.

Europos Parlamentas ragina kurti konkurencingą darbo rinką

Šią savaitę Europos Parlamentas priėmė du dirbantiesiems aktualius pranešimus.

Skaityti toliau

2015 m. rugsėjo 10 d.

V.Blinkevičiūtė: daugiau dėmesio vyresnio amžiaus žmonėms

Europos Parlamento plenarinėje sesijoje V.Blinkevičiūtė Socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso frakcijos vardu ragino daugiau dėmesio skirti vyresnio amžiaus žmonėms.

Skaityti toliau

2015 m. rugsėjo 10 d.

V.Blinkevičiūtė ragina skirti daugiau finansavimo vaikų skurdo problemai spręsti

Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė kartu su kolegomis inicijavo rašytinį pareiškimą, kuriame Komisija ir valstybės narės raginamos kuo skubiau imtis priemonių ir skirti didesnį finansavimą, kovojant su vaikų skurdu ir socialine atskirtimi Europoje

Skaityti toliau

2015 m. birželio 11 d.

V.Blinkevičiūtė: Investicijų plano patvirtinimas – vienas reikšmingiausių EP darbų

Birželio 10 d. Europos Parlamentas (EP) pritarė Europos investicijų planui, kuriuo siekiama sutelkti 315 mlrd. eurų paramą ES ekonomikos atgaivinimui.

Skaityti toliau

2015 m. birželio 8 d.

Lietuvai skirtas ES piliečio apdovanojimas

Šių metų Europos Sąjungos piliečio apdovanojimas skirtas asociacijai „Lietuvos Neįgaliųjų forumas“.

Skaityti toliau

2015 m. gegužės 12 d.

V.Blinkevičiūtė inicijuoja smurto prieš moteris metus

Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė kartu su kolegomis parlamentarais pasiūlė 2016 metus paskelbti Europos kovos su smurtu prieš moteris metais.

Skaityti toliau

2015 m. kovo 26 d.

Vilija Blinkevičiūtė Europos Parlamente gynė Lietuvos vairuotojų ir vežėjų interesus

Europos Parlamente plenarinėje sesijoje vakar buvo aptariamas Vokietijos sprendimas taikyti minimalaus atlyginimo taisykles užsienio vilkikų vairuotojams. Nuo šių metų pradžios Vokietijoje nustatytas minimalus valandinis 8,5 €/val. darbo užmokestis.

Skaityti toliau

2015 m. kovo 17 d.

V.Blinkevičiūtė ir Z.Balčytis bando padėti sugrąžinti Gabrielių

Europos Parlamento nariai Vilija Blinkevičiūtė ir Zigmantas Balčytis kreipėsi į Europos Komisiją, klausdami, ar Norvegijos valdžios institucijų veiksmai negrąžinti Lietuvos piliečio į savo gimtąją šalį atitinka Europos Sąjungos piliečio interesus.

Skaityti toliau

2015 m. kovo 12 d.

Strasbūre pasodintas lietuviškas ąžuolas

Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė kovo 11-ąja kartu su lietuviais kolegomis parlamentarais Strasbūre, Orangerie parke pasodino ąžuoliuką.

Skaityti toliau

2015 m. vasario 10 d.

V.Blinkevičiūtė: tai gera žinia nuo taupymo priemonių išsekusiai Europai

Šiandien Europos Parlamentas kartu su ES užimtumo ir socialinių reikalų komisare Mrianne Thyssen aptarė naujausią Europos Komisijos siūlymą jau šiais metais Jaunimo užimtumo iniciatyvai skirti 1 mlrd. eurų.

Skaityti toliau

2015 m. sausio 14 d.

V.Blinkevičiūtė tikisi, kad Latvijos pirmininkavimas bus toks pat sėkmingas kaip ir Lietuvos

Nuo š.m. sausio Latvija pirmą kartą stojo prie Europos Sąjungos (ES) pirmininkavimo vairo. Šiandien Europos Parlamento plenarinėje sesijoje Latvijos premjerė Laimdota Straujuma pristatė savo šalies pirmininkavimo ES Tarybai programą ir prioritetus.

Skaityti toliau

2014 m. lapkričio 26 d.

V.Blinkevičiūtės nuomone socialiniai siekiai es turi tapti tokie pat svarbūs kaip ir ekonominiai rodikliai

Taupymas socialinių tikslų sąskaita nebegalimas. Būtina užtikrinti socialinę apsaugą, socialiai saugias darbo vietas, skurdo ir atskirties mažinimą. Socialiniams tikslams turi būti teikiama tokia pat svarba, kaip ir ekonominiams ar fiskaliniams klausimams.

Skaityti toliau

2014 m. lapkričio 15 d.

Kas yra aktyviausi Europarlamentarai iš Lietuvos

Ar aktyvūs Lietuvoje išrinkti europarlamentarai? Tą nesunku sužinoti kiekvienam – atsidarius svetainę www.mepranking.eu galima sužinoti, kas dirba aktyviau ir dažniau reiškia nuomonę skirtingais klausimais, rengia daugiau ataskaitų ir balsuoja plenarinėse sesijose.

Skaityti toliau

2014 m. lapkričio 6 d.

EP dalinosi patirtimi lygių galimybių srityje su šiaurės afrikos parlamentarėmis

Lyčių lygybė gali būti pilnai įgyvendinta tik integruojant ją į visas visuomenės gyvenimo sritis. Toks leitmotyvas skambėjo šią savaitę Europos Parlamente (EP) surengtoje bendroje Europos Sąjungos (ES) ir Jungtinių Tautų (JT) konferencijoje „Šuolis į priekį moterų labui“.

Skaityti toliau

2014 m. spalio 22 d.

Vilija Blinkevičiūtė ragina ES nares dėti daugiau pastangų, kovojant su nedarbu ir skurdu

Jaunimo nedarbo mažinimas ir kova su skurdu, ypač vaikų ir moterų, – tai problemos, kurias Europos Sąjungos (ES) Komisiją ir valstybes nares imtis spręsti aktyviau paragino Europos Parlamento (EP) Užimtumo ir Socialinių reikalų komiteto narė Vilija Blinkevičiūtė EP plenarinėje sesijoje Strasbūre, svarstant Europos ekonominės politikos koordinavimo semestro 2014 metų prioritetų įgyvendinimą. Šiandien EP balsuoja dėl prioritetų įgyvendinimo patvirtinimo.

Skaityti toliau

2014 m. spalio 22 d.

ES komisija ir taryba raginamos atidžiau stebėti neįgaliųjų teisių įgyvendinimą

Europos Sąjungos (ES) teisinė bazė užtikrina visiems neįgaliesiems galimybę naudotis pagrindinėmis žmogaus teisėmis, siekiant aktyvios jų įtraukties ir visapusiško dalyvavimo visuomenės gyvenime.

Skaityti toliau

2014 m. spalio 8 d.

Vilijos bičiuliai Europos Parlamente

Šį rudenį Europos Parlamente apsilankė V.Blinkevičiūtės kviesta bičiulių grupė iš Lietuvos.

Skaityti toliau

2014 m. spalio 3 d.

Vilija Blinkevičiūtė: ar veiks paskirtosios socialinės srities komisarės burtažodžiai?

Naujos darbo vietos, skurdo mažinimas, socialinis saugumas. Šias sąvokas tarsi kokius burtažodžius kartojo ir kartojo Belgijos politikė Marianne Thyssen - paskirtoji Užimtumo, socialinių reikalų, kvalifikacijos ir darbuotojų judėjimo komisarė, atsakinėdama į ją „egzaminavusių” europarlamentarų klausimus. Sritis, už kurią bus atsakinga p. Thyssen, jei bus patvirtinta Žano Klodo Junkerio pasiūlyta Europos Komisija, man labai artima.

Skaityti toliau

2014 m. rugsėjo 19 d.

Vilija Blinkevičiūtė: laikas įdarbinti jaunimą

Įsivaizduokime, jaunuolis baigia mokyklą, atradęs savo pašaukimą, įgyja profesiją. Greitai susiranda socialiai ir finansiškai aprūpintą darbo vietą, ilgai ir laimingai gyvena. Idealus scenarijus, kurio linkime kiekvieno žmogaus gyvenimo startui.

Skaityti toliau

2014 m. rugsėjo 4 d.

Siekiant padėti žemdirbiams Europos Parlamente vienijamos baltijos šalys

Europos Parlamento (EP) narė Vilija Blinkevičiūtė inicijavo trijų Baltijos šalių europarlamentarų kreipimąsi į Komisarą Dacian Ciolos, atsakingą už žemės ūkį bei atsakingus EP pareigūnus.

Skaityti toliau

2014 m. rugsėjo 3 d.

V.Blinkevičiūtė: Rusijos sankcijų pasekmės ir darbo rinkos problemos - naujoje Europos Parlamento darbotvarkėje

Vokelyje atlyginimus gaunantys darbuotojai, jaunimo užimtumo problemos, Rusijos ekonominės sankcijos, skaudžiai suduosiančios ekonomikai, – atrodytų, vardiname Lietuvos bėdas. Tikrai taip ir yra, tačiau nesame niekuo išskirtiniai, nes su šiais iššūkiais susiduria visos Europos Sąjungos (ES) šalys. Tai klausimai, visi iki vieno patenkantys į naujam politiniam sezonui susirinkusio Europos Parlamento (EP) darbotvarkę.

Skaityti toliau

2014 m. rugpjūčio 26 d.

Vilija Blinkevičiūtė kreipėsi į Europos komisiją dėl Rusijos įvestų sankcijų

Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė kreipėsi i Europos Komisiją, prašydama atsakyti, kokių priemonių bus imamasi, siekiant sumažinti nuostolius, kuriuos patiria Europos Sąjungos, o taip pat ir Lietuvos, žemdirbiai, perdirbėjai ir vežėjai dėl Rusijos įvestų sankcijų.

Skaityti toliau

2014 m. liepos 8 d.

V.Blinkevičiūtė: ar J-C.Junkeris sugebės įgyvendinti socialinės Europos viziją?

Šią savaitę mūsų Europos Parlamento Socialdemokratų frakcija (S&D frakcija) susitiko su buvusiu Liuksemburgo premjeru, kandidatu į Europos Komisijos pirmininko postą Žanu Klodu Junkeriu (Jean–Claude Juncker). Aptarėme bendrą Europos viziją, kuriai reikalingi svarbūs pokyčiai. Kitą savaitę Strasbūre plenarinės sesijos metu balsuosime dėl jo kandidatūros.

Skaityti toliau