Netrukus EP sesijoje: Sacharovo premija, skaitmeninės platformos ir jaunimas

Gruodžio 13–16 d. plenarinės sesijos metu EP skirs Sacharovo premiją už minties laisvę, aptars pandemijos situaciją ir lyčių lygybę.

Sacharovo premija

Trečiadienį Parlamentas skirs 2021 m. Sacharovo premiją už minties laisvę įkalintam Rusijos opozicijos politikui Aleksejui Navalnui. Apdovanojimą atsiims jo dukra Darija.


Skaitmeninių rinkų aktas (DMA)

Tikimasi, kad trečiadienį EP nariai patvirtins savo poziciją dėl Skaitmeninių rinkų akto, kuriuo siekiama nustatyti naujus reikalavimus didelėms skaitmeninėms platformoms, taip sustabdant jų nesąžiningas praktikas.


Lyčių lygybė ir kibernetinis smurtas dėl lyties

Pirmadienį EP nariai diskutuos dėl pranešimų dvejomis temomis: lyčių lygybės ir smurto dėl lyties. Pirmajame pranešime yra siūlomos priemonės stiprėjančiam kibernetiniam smurtui dėl lyties spręsti. Antrajame pranešime šalys narės yra raginamos pašalinti egzistuojančias nelygybes tarp vyrų ir moterų ES. Balsavimas dėl dviejų pranešimų yra numatytas trečiadienį.


COVID-19

Trečiadienio rytą, prieš įvykstant aukščiausiojo lygio ES susitikimui gruodžio 16–17 d., EP nariai aptars priemonių koordinavimą, siekiant sustabdyti COVID-19 pandemijos ir jos atmainų plitimą Europoje.

Taip pat trečiadienį, EP nariai kartu su Komisija ir Taryba diskutuos dėl nacionalinių atsigavimo planų įgyvendinimo, kurie yra pagrindinė ES atsako į pandemiją dalis.


Europos jaunimo metai

Antradienį EP nariai balsuos dėl 2022 m. paskelbimo Europos jaunimo metais. Ši iniciatyva atkreipia dėmesį į sunkią jaunų žmonių situaciją pandemijos metu, kuri daro įtaką jų švietimui, įdarbinimui, socialiniam gyvenimui, psichikos sveikatai ir gerovei.

Sužinokite daugiau apie Parlamento jaunimo idėjų platformą.


ES įmonių diskriminacija tarptautiniuose viešuosiuose pirkimuose

Siūlomos tarptautinių viešųjų pirkimų taisyklės apriboja ne ES įmonių dalyvavimą ES viešųjų pirkimų rinkoje, jei jų vyriausybės ES įmonėms nesiūlo panašios galimybės dalyvauti viešuosiuose konkursuose. Antradienį EP nariai balsuos dėl savo pozicijos, kuri sudarys Parlamento mandatą tolesnėms deryboms.


Rusija, Ukraina ir Sovietų Sąjungos žlugimas

Antradienio popietę europarlamentarai kartu su ES diplomatijos vadovu Josep Borrell diskutuos apie Rusijos kariuomenę prie Ukrainos sienos, o ketvirtadienį balsuos dėl rezoliucijos.

Pirmadienio popietę EP pirmininkas David Sassoli ir politinių grupių lyderiai pažymės 30-ąsios Sovietų Sąjungos žlugimo metines.

 

Taip pat darbotvarkėje:

 

  • Ganos prezidento Nana Akufo-Addo kreipimasis;
  • situacija prie Baltarusijos ir ES sienos;
  • ES pagalba Kroatijai po žemės drebėjimų bei atleistiems darbuotojams Ispanijoje ir Italijoje;
  • masinio naikinimo ginklai;
  • teisės viršenybė ir žiniasklaidos laisvė Slovėnijoje;
  • grėsmė pagrindinėms teisėms Lenkijoje;
  • galimas ES draudimas naudoti laukinius gyvūnus cirke.