Vilija Blinkevičiūtė: kai kurie britų kolegos dėl „Brexit“ net verkia


DELFI/ Karolinos Pacevič nuotrauka

DELFI tiesioginės konferencijos metu Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė atsakė į skaitytojų klausimus – pradedant socialdemokratų santykiais su „valstiečiais“, pensijomis ir atlyginimais Lietuvoje, „Brexit“ pasekmėmis, politikės veikla Europos Parlamente, baigiant jos galimu kandidatavimu į Lietuvos respublikos prezidento postą.

 Aukščiausias kada nors Lietuvos mastu pareigas užimanti EP Moterų teisių ir lyčių lygybės komitero pirmininkė bandė paneigti skeptikų kalbas, kad EP nieko nelemia kiekvieno paprasto žmogaus gyvenime. „Man atrodo, jie paprasčiausiai nežino, nėra susipažinę. Be EP patvirtinimo negali būti priimtas ES biudžetas, kiek lėšų ateina į Lietuvą“, – akcentavo ji ir kaip pavyzdį pateikė ilgą kovą už tai, kad biudžete iki 2020 metų išliktų finansavimas jaunimo garantijai, „Erasmus“ programai, nebūtų panaikintas fondas skurstantiems žmonėms.

 Taip pat tiesioginės konferencijos metu neapsieita be „Brexit“ klausimo. V. Blinkevičiūtė papasakojo, kad dieną po referendumo Europos Parlamente niekas net negalėjo šnekėti, nes netikėjo, kad taip gali įvykti ir kad referendumo rezulatas bus toks, kad Jungtinė Karalystė palieka benrą ES šeimą. „Jūs nepatikėsite, mūsų frakcijoje, kai mes nuolat svarstome situaciją dėl „Brexit“, britai parlamentarai net verkia, tikrąja to žodžio prasme“, – atviravo ji.

 Jos teigimu, dabar svarbiausia išsiderėti tokias sąlygas, kad nenukentėtų Britanijoje gyvenančių 3,2 mln. ES piliečių, tame tarpe ir lietuvių emigrantai, ir jų teisės – kad jie nenukentėtų dėl savo darbo, atlyginimo, socialinių garantijų, sveikatos priežiūros, pensijų teisių, šeimos narių galimybės atvykti pas juos ir t.t.

 DELFI informacija