Vilijai Blinkevičiūtei labiausiai padeda patirtis

Jau geras pusmetis, kai darbą pradėjo naujai išrinktas Europos Parlamentas. Apie tai, kaip sekasi naujojoje Europos Parlamento kadencijoje, pasiteiravome jau antrą kartą Lietuvos žmonių į šias pareigas išrinktos Vilijos Blinkevičiūtės – vienos populiariausių šalies politikių.

Ar jau įsivažiavote į naujosios kadencijos darbus?

Tiesą sakant, man įsivažiuoti nė nereikėjo. Iš karto po rinkimų vėl ėmiausi tų darbų, kuriuos išmanau,  kuriuos dirbu ne vienerius metus. Šiuo metu aktyviai dirbu Užimtumo ir socialinių reikalų komitete, taip pat esu Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto vicepirmininkė. Būtent socialiniai ir užimtumo klausimai man labiausiai prie širdies – nes jaučiu, kad realiai galiu padėti žmonėms irLietuvoje, ir visoje Europos Sąjungoje. Grįžusi į Lietuvą nuolat bendrauju su žmonėmis, nes noriu sužinoti jų problemas iš pirmų lūpų. Neseniai su neįgaliųjų organizacijomis aptarėme jų problemas, su medikais – mūsų vaikų sveikatos apsaugos aktualijas, su darbo biržų darbuotojais – nedarbo mažinimo perspektyvas. Plungės rajone pamačiau, kaip Europos Sąjungos struktūrinė parama keičia žmonių gyvenimą, ir džiaugiausi, kad mūsų senoliai naujuose globos namuose gyvens tikrai oriomis sąlygomis. Kauno kolegijoje ne tik susipažinau su moderniu už europines lėšas įrengtu informacijos centru, bet ir dalyvavau kalėdinėje labdaros mugėje, kurios metu surinktos lėšos skiriamos sunkiai besiverčiantiems studentams ir darbuotojams.    

Antrą kartą buvote išrinkta į Europos Parlamentą, tačiau pasitikėjimas per rinkimus – dar ne viskas. Nutinka taip, kad po rinkimų politikai žmonių pasitikėjimą iššvaisto. Jūsų atveju – priešingai. Lietuvos gyventojai mano, kad esate geriausiai Lietuvos interesams atstovaujanti europarlamentarė. Vertinant visų Europos Parlamento narių aktyvumą, esate trečia iš visų 751 europarlamentarų. Kaip Jums taip pavyksta? Kokia sėkmės paslaptis?

Jokios paslapties nėra. Yra tik atsakomybė, patirtis ir darbas. Žmonės tai mato ir vertina, esu nepaprastai už tai dėkinga. Be to, žmonių pasitikėjimas įgyjamas ne per vienerius metus arba remiantis vien statistika. Politikas visada turi būti sąžiningas ir atsakingai tesėti duotus pažadus. Labai svarbu, kad žmonės vertindami mūsų darbą suprastų, jog mes  Europos Parlamente priimame ir Lietuvos žmonėms svarbius sprendimus.  Pavyzdžiu galėtų būti naujas ES biudžetas, iš kurio Lietuva gaus beveik 45 mlrd. litų, o tai turėtų  pajusti kiekvienas Lietuvos rajonas ir kiekvienas žmogus.   

 Ką sieksite nuveikti šią kadenciją Europos Parlamente?

Toliau tęsiu pradėtus darbus. Daugiausiaidėmesio skirsiu užimtumo didinimo, nelegalaus darbo, kovos su skurdu, jaunimo, vyresnio amžiaus žmonių, neįgaliųjų, moterų problemoms. Europos Komisijai pasiūliau apsvarstyti galimybę įsteigti vaikų garantijų iniciatyvą, kuri padėtų mažinti vaikų skurdą. Paradoksas, tačiau šiuo metu mūsų Europoje, viename turtingiausių pasaulio regionų, net apie 20 milijonų vaikų balansuoja ant skurdo ribos. Lietuvoje net ketvirtadalis vaikų jaučia nepriteklių, todėl nauji ir efektyvūs šios problemos sprendimo būdai reikalingi kuo greičiau. Žinoma, kelsiu ir Lietuvai aktualius klausimus. Šį rudenį jau teko inicijuoti Baltijos šalių europarlamentarų kreipimąsi į aukščiausius ES pareigūnus, kuriuo raginama imtis skubių priemonių, kad nebūtų atidėliojama reali pagalba mūsų žemdirbiams, kurie nukentėjo nuo Rusijos embargo. Džiugu, kad tai davė rezultatą, Europos Komisija jau informavo, kad nuostolių patyrusiems Lietuvos pienininkams bus skirti 14 mln. Eurų. Kreipiausi į Europos Komisiją ir dėl Lietuvos vežėjų, prašydama kuo skubiau atsakyti, kokių priemonių ketinama imtis, kad būtų užkirstas kelias akivaizdžiai diskriminaciniams veiksmams Lietuvos pasienyje ir kaip ketinama kompensuoti Lietuvos vežėjų nuostolius.

Darbų gausybė. O ar rasite laiko šventiniam šurmuliui ir pabuvimui su artimaisiais?

Be jokios abejonės. Man Kalėdos – gražiausias metų laikas. Taip pat kaip vaikystėje padengtas Kūčių stalas, jauki gimtosios Linkuvos bažnyčia, pabuvimas su mama, seserimi, dukterėčia. To į nieką nekeisčiau. Noriu visus pasveikinti artėjančių gražiausių metų švenčių proga ir palinkėti ramybės, sveikatos, susiklausymo, atjautos vienas kitam.

Interviu publikuotas 21 laikraštyje