Vilija Blinkevičiūtė: privalome ištraukti mūsų vaikus iš uždaro skurdo rato

Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė kartu su kolegomis inicijavo rašytinį pareiškimą, kuriame Europos Komisija ir valstybės narės raginamos kuo skubiau imtis priemonių ir skirti didesnį finansavimą, kovojant su vaikų skurdu ir socialine atskirtimi. Šį pareiškimą savo parašais jau parėmė daugiau daugiau nei 400 parlamentarų. Tokio palaikymo Europos Parlamente sulaukiama ne taip dažnai

„Džiaugiuosi, jog mūsų iniciatyva buvo palaikyta  ir tikiuosi, jog ji padės geriau spręsti šią skaudžią problemą. Juk nenormalu, kad  viename turtingiausių pasaulio regionų, net apie 20 milijonų vaikų skursta arba balansuoja ant skurdo ribos. Turime kovoti su skurdu nuo mažens, kad visi  vaikai turėtų   normalias galimybes augti, mokytis, ir įgyti reikiamą profesiją. Tik taip neleisime savo vaikams pakliūti į uždarą nedarbo ir skurdo ratą“ – sako Vilija Blinkevičiūtė.

 Dėl šio rašytinis pareiškimo bus balsuojama artimiausioje Europos Parlamento plenarinėje sesijoje Strasbūre, o vėliau jis bus perduotas Europos Komisijai, Tarybai ir valstybių narių parlamentams.

 

Europos Parlamento narės Vilijos Blinkevičiūtės biuro informacija