V.Blinkevičiūtė siekia, kad 2016-ieji būtų paskelbti Europos kovos su smurtu prieš moteris metais

Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė kartu su kolegomis parlamentarais pasiūlė 2016 metus paskelbti Europos kovos su smurtu prieš moteris metais. Parlamentarai šiuo metu renka parašus tokiam pasiūlymui. Jei šiai idėjai pritars daugiau kaip pusė Europos Parlamento narių, Europos Komisija privalės į tai reaguoti.  

„Įsiklausykime, ką mums sako faktai: kas trečia moteris sulaukusi 15 metų, mūsų išsivysčiusioje, demokratinėje Europoje patiria smurtą dėl savo lyties. Moterys mušamos, prievartaujamos, žlugdomos psichologiškai. Net septynios moterys kasdien Europoje miršta nuo smurto. Ar mes dar galime ignoruoti tokį žmogaus teisių pažeidimo mastą? Ar mums tai yra priimtina?“, - klausia Vilija Blinkevičiūtė.

Parlamentarės teigimu, ne tik konkreti moteris, bet ir visa visuomenė dėl smurto patiria didžiulius praradimus.  Būtent todėl parlamentarė niekada nenustos raginti Europos Komisiją pateikti Kovos su smurtu prieš moteris direktyvą, kurios nuostatas į savo nacionalinę teisę privalėtų perkelti visos ES valstybės narės.

„Asmeniškai esu įsitikinusi, kad viena atskira priemonė nepadės panaikinti smurto prieš moteris. Turime imtis suderintų veiksmų visose srityse - infrastruktūros, teisės, teismų sprendimų priverstinio vykdymo, kultūros, švietimo, socialinėje, sveikatos. Tik taip sumažinsime smurtą, tik tokiu būdu mūsų priemonės apims tiek efektyvią smurto aukų apsaugą, tiek paties smurto prevenciją“, -  sako Vilija Blinkevičiūtė.

V.Blinkevičiūtės biuro informacija

BNS

LIETUVĖ

JŪSŲ PANEVĖŽYS

SANTARVĖ