V.Blinkevičiūtė Parlamente bendravo su moksleiviais ir mokytojais iš visos Lietuvos

Šią savaitę Briuselyje Vilija Blinkevičiūtė susitiko su įvairių Europos Sąjungos konkursų nugalėtojais – su moksleiviais ir mokytojais iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių mokyklų. Susitikimo metu antrąją kadenciją pradėjusi parlamentarė papasakojo, kaip prasidėjo naujojo Europos Parlamento darbas, kaip formuojamos politinės frakcijos, parlamentiniai komitetai ir delegacijos. V. Blinkevičiūtė pristatė savo darbą kuruojamuose parlamentiniuose komitetuose, ypač atkreipdama dėmesį į jaunimo užimtumo problemas Europoje ir Lietuvoje.

Parlamentarė pasakojo jaunimui, kaip Europos Parlamentas praėjusią kadenciją iškovojo skirti daugiau biudžeto itin svarbiai Europos Jaunimo Užimtumo iniciatyvai. Šiai programai dabar skiriama 6 milijardai eurų, kai tuo tarpu Komisijos pirminiame siūlyme buvo numatyti tik 2 milijardai eurų. Ji teigė, jog dabar labai svarbu kuo efektyviau įgyvendinti šią iniciatyvą Lietuvoje, kad kuo daugiau jaunų žmonių galėtų pasinaudoti šia nauja programa.

V. Blinkevičiūtė taip pat pasidžiaugė, jog praėjusios kadencijos metu Užimtumo ir socialinių reikalų komitete kaip pranešėjai teko dirbti su Erasmus + programa, kuriai dabar skiriama apie 14 milijardų eurų ir ja gali pasinaudoti universitetų ir profesinių mokyklų studentai, mokytojai, dėstytojai.

Susitikimo metu Europos Parlamento narė apžvelgė ir Lietuvos aktualijas, pabrėždama, jog mūsų šalyje ypač turime kovoti su nelegaliu darbu, nes bujojant šešėlinei ekonomikai Lietuvos biudžetas netenka milžiniškos nesurinktų mokesčių sumos. O tai veda šalį prie prasto ekonominio lygio, mažų atlyginimų ir mažų pensijų.

V. Blinkevičiūtė pasidžiaugė, jog įvairių mokyklų mokiniai ir mokytojai domisi Europos Parlamento veikla ir priimamais sprendimais Europos Sąjungoje, kurie labai svarbūs ir Lietuvai. Parlamentarė visiems palinkėjo išlikti ir toliau tokiems aktyviems, žingeidiems ir sėkmės tęsiant mokslus bei studijuojant Lietuvoje.

Europos Parlamento narės V. Blinkevičiūtės biuro informacija