V.Blinkevičiūtė kreipėsi į Europos komisiją dėl Rusijos įvestų sankcijų

Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė kreipėsi i Europos Komisiją, prašydama atsakyti, kokių priemonių bus imamasi, siekiant sumažinti nuostolius, kuriuos patiria Europos Sąjungos, o taip pat ir Lietuvos, žemdirbiai, perdirbėjai ir vežėjai dėl Rusijos įvestų sankcijų.

Rugpjūčio 7 dieną Rusija įvedė embargą daržovėms, vaisiams, pieno ir mėsos produktams, importuojamiems iš Europos Sąjungos šalių. Dėl to didelius finansinius nuostolius patiria Europos ir Lietuvos žemdirbiai, perdirbėjai ir vežėjai. Rusija tokias sankcijas ketina taikyti vienerius metus.

„Rusija yra viena didžiausių Lietuvos pieno ir mėsos produktų eksporto rinkų. Mūsų žemdirbiai, pieno ir mėsos gamintojai, perdirbėjai ir vežėjai dėl Rusijos sankcijų patiria ypač didžiulio masto finansinius nuostolius. Tai neabejotinai suduos smūgį ir visai šalies ekonomikai. O liūdniausia, kad mūsų žmonės neteks darbo ir pajamų“, - sako Vilija Blinkevičiūtė.

Europarlamentarės kreipimęsi Europos Komisijai klausiama, ar yra numatytas kompensavimo mehanizmas ar fondas, iš kurio būtų galima mokėti kompensacijas šalims, patyrusioms nuostolius dėl tokių sankcijų.

EP narės biuro informacija