V.Blinkevičiūtė Europos Parlamente gynė Lietuvos vairuotojų ir vežėjų interesus

Europos Parlamente plenarinėje sesijoje vakar buvo aptariamas Vokietijos sprendimas taikyti  minimalaus atlyginimo taisykles  užsienio vilkikų vairuotojams. Nuo šių metų pradžios Vokietijoje nustatytas minimalus valandinis 8,5 €/val. darbo užmokestis.

Šis jautrus klausimas sukėlė aštrias diskusijas tarp parlamentarų. Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė per vakar vykusias diskusijas palaikė Lietuvos vairuotojų ir vežėjų interesus ir klausė Europos Komisijos, ar teisėta yra tai, kad vienos šalies įstatymai yra primetami kitoms šalims? Kokiu pagrindu jie primetami? Ar jie neiškraipo sąžiningos konkurencijos? Ir ar taip elgdamiesi nesudarysime sąlygų precedentams ir kitose darbo srityse?

Pasak parlamentarės, šis jautrus klausimas, sukėlęs didelę sumaištį daugelyje valstybių narių, turi kelias medalio puses.

„Rinkos skaidymas ir nesąžininga konkurencija kelia pavojų Rytų Europos šalių vežėjams, nes jie negalės konkuruoti su Vokietijos, Belgijos ar Prancūzijos nustatytais reikalavimais, todėl gali atsitikti blogiausia – mūsų vežėjai gali subankrutuoti, darbuotojai netekti darbo ir pajamų “, - vakar sakė V.Blinkevičiūtė.

Jos teigimu, reikia atsižvelgti ir į pačius darbuotojus ir į jų teises. „Jie dirba labai sunkų darbą, todėl šie darbuotojai turi būti tinkamai apmokami ir socialiai apsaugoti. Tiek Komisija, tiek valstybės narės turėtų imtis reikiamų priemonių transporto sektoriuje, kad darbuotojai turėtų darbą ir pagerėtų jų socialinė padėtis“, - kalbėjo parlamentarė.

Europos Komisija tebetiria Vokietijos taisykles ir jų poveikį, todėl dar negalėjo pateikti europarlamentarams išsamaus situacijos vertinimo.

V.Blinkevičiūtės biuro informacija