V. Zelenskis Europos Parlamente: Rusija yra grėsmė Europos gyvenimo būdui

Briuselyje vykusioje neeilinėje Europos Parlamento sesijoje į europarlamentarus ir europiečius kreipėsi Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Sveikindama V. Zelenskį specialiai sušauktoje EP plenarinės sesijoje, Parlamento pirmininkė Roberta Metsola kalbėjo: „Mes suprantame, kad jūs kovojate ne tik už savo, bet ir mūsų vertybes. Ukraina yra Europa, o jūsų šalies ateitis – Europos Sąjungoje.“ Ji pažymėjo, kad ES turi suteikti Ukrainai galimybę pasinaudoti „greičiausiu stojimo procesu“ ir kartu „duoti tolimojo nuotolio sistemas ir naikintuvus, kurie gintų laisvę, kuri per ilgai buvo suprantama kaip įprasta duotybė“.
Ukrainos prezidentas kalbėjo, kad Rusija siekia sunaikinti ne tik Ukrainos, bet ir Europos gyvenimo būdą. V. Zelenskiui Europa – tai žemynas, kuris remiasi taisyklėmis, vertybėmis, lygybe, teisingumu ir yra „ta vieta, kur Ukraina jaučiasi kaip namuose“. Kremlius siekia sunaikinti Europos vertybes, o Ukraina kovoja ir gina Europą nuo jos vertybėms priešiškų jėgų, kalbėjo jis.
V. Zelenskis padėkojo visiems europiečiams, kurie remia Ukrainos kovą su Rusijos okupantais ir padeda Ukrainos pabėgėliams. Jis paragino Europą ir Ukrainą kartu kurti ateitį. „Mūsų vaikų ir provaikaičių svajonių išsipildymo sąlyga – taika ir saugumas. Svajonės neišsipildys, jei nepažabosim priešiškos jėgos, bandančios iš mūsų pavogti Europą“, – pridūrė prezidentas.

V. Zelenskis lankosi Europos Parlamente pirmą kartą. Prieš tai jis nuotoliu kreipėsi į europarlamentarus praėjusių metų kovo 1 d., praėjus kelioms dienoms po Rusijos invazijos į Ukrainą, ir gruodį, pagerbiant 2022 m. Sacharovo premijos laureatus Ukrainos žmones.

Apie EP paramą Ukrainai

ES parama Ukrainai 2023 m. | Naujienos | Europos Parlamentas (europa.eu)