V.Blinkevičiūtė: „ES privalo rasti lėšų rusijos embargo nuostoliams kompensuoti, nes tai politinės krizės pasekmė"

Europos Parlamento (EP) narė Vilija Blinkevičiūtė reikalauja Europos Komisijos rasti fondų, iš kurių būtų galima kompensuoti Lietuvos ir kitų Baltijos šalių žemės ūkio sektoriaus nuostolius, patirtus dėl Rusijos embargo maisto produktams. Šią temą nagrinėjo EP Užimtumo ir socialinių reikalų komitetas, kuriame Komisijos atstovai pristatė priemones, naudojamas embargo pasekmėms mažinti. Taip pat Komisija išsakė nuostatą, kad žemdirbių ir perdirbėjų patirtiems nuostoliams kompensuoti negali būti naudojamos Europos globalizacijos fondo lėšos, nes tai nėra globalizacijos sukelta problema.

„Sutinku, kad Rusijos embargo padariniai kilo ne dėl globalizacijos. Tai daug baisesni, tai - politinės prievartos ir politinės krizės padariniai. Kol pavyks persiorientuoti į kitas rinkas, su tokia situacija susidurti galime dar ne kartą, nes greta mūsų - didelis ir neprognozuojamas kaimynas. Todėl dar kartą prašau Komisijos, ieškokime kitų lėšų, kurias būtų galima labai greitai panaudoti stipriausiai nukentėjusiose valstybėse, nes žmonių praradimai yra milžiniški, o situacija kai kuriose šakose yra tragiška", - komiteto posėdyje sakė V. Blinkevičiūtė, kuri jau keletą kartų kreipėsi į Komisiją ir dėl Globalizacijos fondo lėšų panaudojimo, ir dėl kitokios paramos žemdirbiams susidariusioje situacijoje. „Atsakymus gavau. Trumpus, lakoniškus ir, sakyčiau, gana valdiškus, lyg nematytume, kad už tų klausimų stovi realių žmonių realios problemos. Darbo vietos prarandamos kaimiškuose regionuose, kur sukurti alternatyvias darbo vietas nėra taip paprasta. Žmonės netenka pajamų, krenta į skurdą, apskritai emigruoja ne tik iš savo šalies, bet ir iš Europos Sąjungos", - teigė V. Blinkevičiūtė.

Europarlamentarė yra pasiruošusi ir toliau ginti Lietuvos ir kitų žemdirbių interesus. Vakar ji pasirašė po dviem Baltijos šalių EP narių kreipimaisis į Komisijos atsakingus pareigūnus dėl kompensacijų žemės ūkio sektoriui numatymo 2015 m. ES biudžete. Baltijos šalyse rinkti europarlamentarai ypatingai aktyviai kovoja dėl pagalbos žemės ūkio sektoriui, nes būtent šiame ES regione Rusijos embargo pasekmės yra skaudžiausios.

 V.Blinkevičiūtės biuro informacija