Siekiant padėti žemdirbiams Europos Parlamente vienijamos baltijos šalys

Europos Parlamento (EP) narė Vilija Blinkevičiūtė inicijavo trijų Baltijos šalių europarlamentarų kreipimąsi į Komisarą Dacian Ciolos, atsakingą už žemės ūkį bei atsakingus EP pareigūnus. Jame prašoma imtis solidarių veiksmų, gelbstint dėl Rusijos embargo nuostolių patiriančius Baltijos šalių žemės ūkio ir perdirbimo sektorius. V. Blinkevičiūtės inicijuotą kreipimąsi pasirašė beveik visi Lietuvos, Latvijos ir Estijos atstovai EP.

"Lietuva ir kitos Baltijos šalys yra tos, kurioms Rusijos embargas smogia stipriausiai. Ir čia turime kalbėti ne tik apie verslo nuostolius. Svarbios ir socialinės pasekmės, kurias per mažėjančias pajamas ar net darbo vietų naikinimą, neabejotinai patirs jautriausios mūsų šalių socialinės grupės", - sako V. Blinkevičiūtė, pabrėžianti Baltijos regiono europarlamentarų bendrų veiksmų svarbą. EP narių kreipimesi besąlygiškai remiamas Baltijos šalių žemdirbių organizacijų siekis susidariusią situaciją paskelbti force majeure ir taip praplėsti žemdirbių įsipareigojimų, duotų ES, ribas. Be to, tikimąsi ES pagalbos žemdirbiams persiorientuoti į kitas žemės ūkio šakas ir rasti alternatyvių rinkų produkcijai.

"Džiugu, kad ne tik Baltijos šalių ūkininkų organizacijos gali susitelkti bendram tikslui, bet ir mūsų šalių Europos Parlamento nariai. Tikimės, kad bendros pastangos padės kiek įmanoma greičiau rasti mums, žemdirbiams, tikrąją šio žodžio prasme, gyvybiškai svarbių sprendimų. Reikalingi žingsniai yra politiniai, todėl Europos Parlamento palaikymas yra ypač svarbus", - teigia bendro Baltijos šalių žemdirbių organizacijų kreipimosi koordinatorius Mindaugas Maciulevičius.

Išskirtinėje padėtyje Baltijos šalių žemės ūkio sektorius, perdirbėjai ir vežėjai atsidūrė dėl geografinės ir istorinės specifikos. Šį faktą pripažįsta ir Komisijos atstovai šiandien EP Žemės ūkio ir kaimo plėtros komiteto posėdyje, kalbėję apie Rusijos embargo pasekmes visai ES.

 

V.Blinkevičiūtės biuro informacija.
http://1psl.lt/ekonomika/2014/09/siekiant-padeti-zemdirbiams-europos-parlamente-vienijamos-baltijos-salys