Šią savaitę Parlamente: Ukraina, gaza, pasirengimas sesijai

Rugsėjo 8–12 d. EP nariai posėdžiauja komitetuose ir politinėse frakcijose Briuselyje. Jų akiratyje – asociacijos sutartis su Ukraina ir humanitarinė padėtis Gazoje. Savo ruožtu politinės frakcijos aptars pasirengimą kitą savaitę vyksiančiai plenarinei sesijai.

Užsienio reikalų komitetas pirmadienį balsuoja dėl ES ir Ukrainos asociacijos sutarties ratifikavimo.

Tuo tarpu trečiadienį apie padėtį Ukrainoje rengiama „Google Hangout“ diskusija su europarlamentarais Boris Zala (Socialistai ir demokratai, Slovakija) ir Yana Toom (Liberalai ir demokratai, Estija). Ją galėsite stebėti pasitelkę nuorodą dešinėje.

Konfliktas Ukrainoje taip pat bus Gynybos pakomitečio narių ir NATO bei Europos išorės veiksmų tarnybos atstovų susitikimo dėmesio centre ketvirtadienį.

Tą pačią dieną į Kijevą išvyksta EP pirmininkas Martinas Schulzas. Jis susitiks su šalies premjeru A. Jaceniuku ir prezidentu P. Porošenko bei atidarys Jaltos europinės strategijos konferenciją.

Žmogaus teisių pakomitečio nariai kartu su ekspertais ketvirtadienį svarstys, kaip padėti Gazos Ruože esantiems vaikams. Šiame posėdyje taip pat dalyvaus 2001 m. Sacharovo premijos laureatė prof. Nurit Peled.

Kitą savaitę vyksiančio EP plenarinio posėdžio darbotvarkėje – ES ir Ukrainos asociacijos sutarties ratifikavimas, padėtis Sirijoje, Irake ir Gazoje, Europos globalizacijos fondo paramos skyrimas.

EP informacija