12 savaitę Parlamente: Šengenas, glifosatai, mėsos kilmė, „Euronest“ asamblėja

Kovo 21–23 d. EP nariai posėdžiauja komitetuose Briuselyje. Jie aptars visapusiškai veikiančios Šengeno erdvės be vidaus sienų atkūrimo planą, diskutuos su Palestinos užsienio reikalų ministru ir Egipto didžiuoju muftijumi bei balsuos dėl glifosatų naudojimo ir perdirbtos mėsos kilmės žymėjimo. Be to, EP nariai ir Rytų partnerystės šalių parlamentarai dalyvaus „Euronest“ parlamentinės asamblėjos posėdyje.

 

Pirmadienį Specialiojo sprendimų dėl mokesčių komitetas diskutuos su šešių Europos bankų („ING“, „ Crédit Agricole“, „Nordea“, „Santander“, „UBS“ ir „Unicredit“) atstovais apie šių bankų galimai siūlomas mokesčių optimizavimo schemas.

 Tą pačią dieną Piliečių laisvių komiteto nariai kartu su Europos Komisijos atstovais aptars veiksmų planą, kaip atkurti visapusiškai veikiančią Šengeno sistemą.

 Antradienį Užsienio reikalų komiteto nariai kartu su Egipto Diddžiuoju muftijumi šeichu Shawki Allamu diskutuos apie tarpkultūrinį ir religijų dialogą, o vėliau kartu su Palestinos užsienio reikalų ministru Riad Al–Malki aptars Artimųjų Rytų taikos procesą.

 Šio komiteto nariai taip pat balsuos dėl pranešimų apie Albanijos ir Bosnijos ir Hercegovinos pažangą siekiant narystės Europos Sąjungoje.

 Biudžeto kontrolės komitetas šią savaitę balsuos dėl 2014 m. ES biudžeto įvykdymo patvirtinimo ir išklausys migracijos eurokomisaro Dimitris Avramopoulos informaciją apie tai, kaip naudojamos pabėgėlių krizei spręsti skirtos lėšos.

 Aplinkos komitetas antradienį balsuos dėl prieštaringai vertinamo herbicido glifosato naudojimo ir siūlymų privalomai ženklinti perdirbtos mėsos ir pieno kilmę.

 EP nariai ir ES Rytų partnerystės programoje dalyvaujančių šalių parlamentarai iš Armėnijos, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos šią savaitę Briuselyje dalyvaus „Euronest“ parlamentinės asamblėjos posėdyje.

 

Europos Parlamento informacija.