Šią savaitę Parlamente: prieglobsčio taisyklės Danijoje, uostai, komercinės paslaptys

Pirmadienį EP nariai aptars prieštaringai vertinamas Danijos prieglobsčio taisykles ir balsuos dėl skaidresnės jūrų uostų kainodaros. Ketvirtadienį jie svarstys ataskaitą dėl masinio piliečių sekimo ir balsuos dėl komercinių paslapčių apsaugos. Savo ruožtu politinės frakcijos aptars pasirengimą kitą savaitę vyksiančiai EP plenarinei sesijai.


Pirmadienio popietę Piliečių laisvių komiteto nariai svarstys prieštaringai vertinamą Danijos įstatymo projektą, pagal kurį iš prieglobsčio prašytojų būtų galima paimti vertingus daiktus siekiant apmokėti jų pragyvenimo pabėgėlių centruose išlaidas.


Ketvirtadienį Teisės reikalų komitetas balsuos dėl naujos direktyvos, kuria siekiama nustatyti minimalius europinius standartus dėl komercinių paslapčių ir konfidencialios informacijos apsaugos. Tai padėtų užtikrinti didesnį teisinį aiškumą, vienodas sąlygas visoms Europos bendrovėms ir sklandesnį vidaus rinkos veikimą. Kartu siekiama užtikrinti žiniasklaidos laisvės apsaugą.


Skaityti visas naujienas iš Europos Parlamento.


Transporto komitetas pirmadienį balsuos dėl taisyklių, kuriomis siekiama užtikrinti skaidresnę jūrų uostų rinkliavų kainodarą, o Ekonomikos komitetas balsuos dėl Europos centrinio banko metinės ataskaitos ir aptars virtualių valiutų, tokių kaip bitkoinas, pranašumus ir trūkumus.


Savo ruožtu ES pagrindinių teisių agentūros vadovas Michael O'Flaherty Piliečių laisvių komitete pristatys ataskaitą apie specialiųjų tarnybų vykdomą masinį piliečių sekimą ir jo poveikį pagrindinėms žmogaus teisėms.


Užsienio reikalų komitetas ketvirtadienį balsuos dėl Serbijos pažangos siekiant narystės ES ir Kosovo vykdomų reformų kelyje į Europos integraciją, o Biudžeto kontrolės komitetas – dėl rekomendacijų, kaip geriau kovoti su sukčiavimu ir apsaugoti ES finansinius interesus.

EP informacija.