9 savaitę Parlamente: migracija, Ukraina, automobilių tarša, moterys pabėgėlės

Pirmadienį EP Piliečių laisvių komiteto nariai aptars siūlymus įsteigti bendrą sienų ir pakrančių apsaugos tarnybą. Jie taip pat susitiks su Ukrainos Aukščiausiosios Rados deputatais ir diskutuos apie teisėkūros gebėjimų stiprinimą. Be to, trečiadienį vyks steigiamasis specialiojo Išmetamųjų teršalų matavimo automobilių sektoriuje tyrimo komiteto posėdis. Savo ruožtu politinės frakcijos aptars pasirengimą kitą savaitę vyksiančiai EP plenarinei sesijai.


Pirmadienį Piliečių laisvių komiteto nariai kartu su Europos Komisijos atstovais aptars pasiūlymus įsteigti Europos sienų ir pakrančių apsaugos tarnybą, pradėti sistemingai tikrinti atitinkamose duomenų bazėse visus į Šengeno erdvę atvykstančius ir iš jos išvykstančius asmenis ir užtikrinti geresnį grąžinamų asmenų priėmimą trečiosiose šalyse.


Vasario 29 d. – kovo 2 d. Europos Parlamente Briuselyje vyks tarpparlamentinė konferencija apie teisėkūros gebėjimų stiprinimą, kurioje dalyvaus per keliasdešimt Ukrainos Aukščiausiosios Rados narių.


Skaityti visas naujienas iš Europos Parlamento.


Trečiadienį į pirmąjį posėdį renkasi specialusis Išmetamųjų teršalų matavimo automobilių sektoriuje tyrimo komitetas (EMIS), kuris tirs įtariamus ES teisės pažeidimus, susijusius su automobilių taršos matavimais. Jo metu bus renkama komiteto vadovybė.


Šių metų Tarptautinė Moters diena skirta moterų pabėgėlių ir prieglobsčio prašytojų problematikai. Ketvirtadienį europarlamentarai kartu su ES šalių deputatais aptars, kaip kovoti su smurtu prieš moteris pabėgėles ir pagerinti jų gyvenimo sąlygas pabėgėlių stovyklose. Savo ruožtu trečiadienį šia tema vyks seminaras žurnalistams.

 

EP informacija.