Šią savaitę Parlamente: migracija, kibernetinis saugumas, komercinės paslaptys

Pirmadienį EP nariai aptars kovos su mokesčių vengimu priemones ir balsuos dėl geresnės komercinių paslapčių apsaugos. Ketvirtadienį jie diskutuos apie bendros ES sienų apsaugos tarnybos sukūrimą ir balsuos dėl naujų kibernetinio saugumo taisyklių. Savo ruožtu politinės frakcijos aptars pasirengimą kitą savaitę vyksiančiai EP plenarinei sesijai.


Piliečių laisvių komiteto nariai ketvirtadienį kartu su ES migracijos komisaru Dimitriu Avramopoulos aptars prieglobsčio prašytojų paskirstymo mechanizmo įgyvendinimą ir migrantų priėmimo centrų steigimą bei pasiūlymus dėl bendros ES senų ir pakrančių apsaugos tarnybos sukūrimo. Tarp kitų galimų diskusijos klausimų – Švedijos ir Danijos sprendimai įvesti pasienio kontrolę.

Tą pačią dieną Vidaus rinkos komiteto nariai balsuos dėl naujų kibernetinio saugumo taisyklių, kurios įpareigos visus kritinę infrastruktūrą, kaip antai energetika ir transportas, valdančius operatorius užtikrinti saugią ir patikimą skaitmeninę aplinką. Šios taisyklės gruodį preliminariai suderintos su ES Taryba ir Europos Komisija.

Skaityti visas naujienas iš Europos Parlamento.

Pirmadienį Teisės reikalų komitetas balsuos naujos direktyvos, kuria siekiama nustatyti minimalius europinius standartus dėl komercinių paslapčių ir konfidencialios informacijos apsaugos. Taip siekiama didesnio teisinio aiškumo, vienodų sąlygų visoms Europos bendrovėms ir sklandesnio vidaus rinkos veikimo, kartu užtikrinant žiniasklaidos laisvės apsaugą.

Tos pačios dienos vakarą Specialaus sprendimų dėl mokesčių ir Ekonomikos komitetų nariai kartu su ES ekonomikos ir finansų reikalų komisaru Pierre Moscovici aptars EK pasiūlymus šiais metais dėl kovos su pelno mokesčio vengimu.

Be to, ES Tarybai pirmininkaujančių Nyderlandų ministrai šią savaitę EP komitetų nariams pristatys savo veiklos prioritetus.

 

EP informacija