Šią savaitę Parlamente: krizės ES kaimynystėje, ekonomika, biudžetas, gmo

Rugsėjo 1–4 d. Europos Parlamento nariai posėdžiauja komitetuose Briuselyje. Jų darbotvarkėje – padėtis rytų Ukrainoje, Vidurio Rytuose ir Libijoje, kova su Ebolos viruso epidemija, ūkio augimas, ES biudžetas. Jie taip pat balsuos dėl sprendimo pradėti derybas telekomunikacijų sektoriaus reformos klausimu ir įvertins valstybių narių poziciją dėl GMO auginimo.

Užsienio reikalų komiteto nariai antradienį aptars krizes Sirijoje, Irake, Libijoje, Gazoje ir Ukrainoje. Savo ruožtu Italijos užsienio reikalų ministrė Federica Mogherini pristatys savo šalies pirmininkavimo prioritetus, susijusius su ES plėtros politika. Praėjusį savaitgalį ES šalių lyderiai pritarė F. Mogherini kandidatūrai į ES vyriausiosios įgaliotinės užsienio reikalams ir saugumo politikai postą.

Trečiadienio popietę Vystymosi komitetas kartu su humanitarinės pagalbos eurokomisare Kristalina Georgieva aptars ES pastangas šioje srityje, o Aplinkos komiteto nariai ir sveikatos eurokomisaras Tonio Borgas kalbės apie priemones pažaboti Ebolos viruso protrūkį Vakarų Afrikoje.

Tuo tarpu Tarptautinės prekybos ir Žemės ūkio reikalų komitetuose trečiadienį ir ketvirtadienį bus diskutuojama apie Rusijos embargą iš ES importuojamiems maisto produktams.

Ekonomikos komitetas kartu su Euro grupės pirmininku Jeroenu Dijsselbloemu (Jerunu Deiselblumu) ketvirtadienį aptars, kaip padėti išjudinti Europos ekonomiką ir paskatinti greitesnį ūkio augimą.

Be to, daugelis EP komitetų šią savaitę pareikš nuomonę dėl kitų metų ES biudžeto. Visas Parlamentas dėl jo balsuos spalio mėnesį.

Pramonės komitetas antradienį balsuos dėl sprendimo pradėti derybas su valstybėmis narėmis dėl telekomunikacijų sektoriaus reformos, įskaitant atviro interneto apsaugą ir tarptinklinio ryšio mokesčių panaikinimą. Savo ruožtu Aplinkos komitete trečiadienį Tarybos atstovas pristatys valstybių narių poziciją dėl GMO auginimo.

EP informacija