7 savaitę EP: JK premjeras D. Cameronas, ekonomika, gyvūnų sveikata

Vasario 15–18 d. EP nariai posėdžiauja komitetuose Briuselyje. Jie kartu su valstybių narių parlamentarais diskutuos apie ES ekonomikos ir finansų valdyseną ir balsuos dėl veterinarinių vaistų ir vaistinių pašarų teisės aktų pakeitimų, kuriais siekiama gerinti gyvūnų sveikatą ir gerovę. Be to, Europos Parlamente Briuselyje lankysis Jungtinės Karalystės premjeras Davidas Cameronas, kuris kartu su EP lyderiais aptars reformų pasiūlymus, kurie padėtų išlaikyti britus Europos Sąjungoje.


Antradienį Europos Parlamento pirmininkas Martinas Schulzas ir didžiausių politinių frakcijų lyderiai kartu su Jungtinės Karalystės premjeru Davidu Cameronu aptars reformų siūlymus, kurie padėtų išlaikyti britus Europos Sąjungoje suteikiant tam tikrų išlygų suvereniteto, imigracijos ir ekonominės politikos srityse.


Vasario 16–17 d. „Europos parlamentinės savaitės“ metu EP nariai kartu su nacionalinių parlamentų deputatais aptars ES ekonomikos ir finansų valdysenos klausimus, įskaitant Europos semestro – ekonominės politikos koordinavimo ES lygiu – 2016 m. prioritetus. Konferencijoje taip pat dalyvaus EP pirmininkas M. Schulzas ir EK vadovas Jeanas–Claude‘as Junckeris.


Ekonomikos komiteto nariai pirmadienio popietę kartu su Europos centrinio banko vadovu Mario Draghi aptars monetarinę politiką, įskaitant ECB vykdomą kiekybinio skatinimo programą. Tuo tarpu ketvirtadienį šio komiteto nariai kartu su Euro grupės, jungiančios euro zonos finansų ministrus, vadovu Nyderlandų finansų ministru Jerunu Deiselblumu (Jeroen Dijsselbloem) aptars ekonominę padėtį euro zonoje, įskaitant priemones dėl kovos su mokesčių vengimu, Graikijos skolų krizę ir Italijos bankų padėtį.


Užsienio reikalų komiteto nariai antradienį kartu Irano užsienio reikalų ministru Mohammadu Javadu Zarifu aptars ES ir Irano santykius, įskaitant Irano ir tarptautinės bendruomenės susitarimą dėl šalies branduolinės programos bei sankcijų Iranui atšaukimą.


Aplinkos komiteto nariai trečiadienį kartu su Pasaulio sveiktos organizacijos atstovais aptars Zikos viruso protrūkį ir priemones sustabdyt jo plitimą. Tą pačią dieną šio komiteto nariai balsuos dėl veterinarinių vaistų ir vaistinių pašarų reguliavimo pakeitimų, kuriais siekiama mažinti gyvūnų atsparumą antimikrobinėms medžiagoms ir skatinti inovacijas.


Ketvirtadienį Užimtumo komiteto nariai diskutuos dėl pabėgėlių integravimo į darbo rinką, o Moterų teisių komitetas balsuos dėl siūlymų užtikrinti namų ūkio darbuotojų ir slaugytojų moterų teises.


Savo ruožtu EP pirmininkas Martinas Schulzas ketvirtadienį sakys kalbą Europos Vadovų Tarybos susitikime, kurio darbotvarkėje – ES reformų siūlymai siekiant išlaikyti britus bendrijoje bei migrantų krizė.

 

EP informacija.