8 savaitę Parlamente: JK, NATO, automobilių tarša, darbo paieška, gyvūnų ligos

Vasario 22–25 d. EP nariai posėdžiauja komitetuose ir dviejų dienų plenariniame posėdyje Briuselyje. Jie aptars praeitą savaitę pasiektą susitarimą dėl JK narystės ES sąlygų, NATO prioritetus ir automobilių taršos matavimo testus. Be to, europarlamentarai balsuos dėl siūlymų palengvinti darbo kitoje šalyje paiešką ir dėl priemonių, kurios padės geriau vykdyti gyvūnų ligų prevenciją bei kontrolę.

 

Sesijoje

Trečiadienio popietę europarlamentarai aptars Jungtinės Karalystės ir kitų ES šalių pasiektą susitarimą dėl ES reformų, kurios padėtų išlaikyti britus bendrijoje. Tarp jų – socialinių išmokų naujai į JK atvykstantiems imigrantams ribojimas, euro zonos klausimų sprendimas nediskriminuojant euro neįsivedusių šalių, britų atsiribojimas nuo glaudesnės sąjungos kūrimo.

Ketvirtadienį EP nariai balsuos dėl siūlymų tobulinti Europos šalių užimtumo tinklo „Eures“ veiklą, kad būtų galima lengviau rasti tinkamą darbą, o darbdaviai galėtų greičiau priimti darbuotojus į laisvas darbo vietas.

Tą pačią dieną deputatai balsuos dėl sprendimo leisti Tunisui be muito eksportuoti į ES 35 tūkst. tonų alyvuogių aliejaus per metus. Ši kvota būtų taikoma dvejus metus – nuo 2016 m. sausio 1 d. iki 2017 m. gruodžio 31 d.

 

Vasario 24–25 d. EP sesijos darbotvarkė

 

Komitetuose

Užsienio reikalų komiteto ir Gynybos pakomitečio nariai antradienio vakarą kartu su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu ir nacionalinių parlamentų atstovais aptars šio gynybos aljanso prioritetus, įskaitant sprendimą nusiųsti į Egėjo jūrą karinius laivus, kurie padėtų kovoti su neteisėtu žmonių gabenimu.

Antradienio rytą Aplinkos komiteto nariai kartu su ekspertais aptars siūlymus taikyti automobilių taršos matavimo testus, kurie būtų atliekami realiomis vairavimo sąlygomis, nes laboratorijose gaunami teršalų rodikliai yra gerokai mažesni.

Tą pačią dieną Žemės ūkio komitetas balsuos dėl naujo reglamento, kuris pakeistų apie 50 dabar galiojančių gyvūnų sveikatos srities teisės aktų. Juo siekiama geriau vykdyti gyvūnų ligų prevenciją bei kontrolę.

 Vidaus rinkos komiteto nariai antradienį aptars siūlymus griežtinti ginklų įsigijimą siekiant, kad jie nepakliūtų į teroristų rankas.

 

EP informacija