Šią savaitę Parlamente: išpuolių Paryžiuje aukų pagerbimas, mokesčių skaidrumas

Pirmadienį EP nariai kartu su tarptautinių bendrovių atstovais aptars priemones didinti mokesčių skaidrumą, o kartu su Vokietijos užsienio reikalų ministru F.–W. Steinmeiriu diskutuos apie užsienio politikos iššūkius, įskaitant kovą su tarptautiniu terorizmu. Savo ruožtu politinės frakcijos aptars pasirengimą kitą savaitę vyksiančiai EP plenarinei sesijai.


Šiandien vidurdienį (Paryžiaus laiku) visoje Europoje tylos minute pagerbtas teroro išpuolių Paryžiuje aukų atminimas.


„Teroristai nusitaikė į Vakarų civilizacijos širdį – jos vertybes ir žmones. Jie norėjo pasėti baimę ir suskaldyti mus. Tačiau Europa yra vieninga kovoje prieš terorizmą, o mūsų įsipareigojimas ginti laisvę, lygybę, demokratiją ir įstatymo viršenybę yra stiprus kaip visada“, – pažymėjo EP pirmininkas Martinas Schulzas po išpuolių Paryžiuje.


Antradienio popietę (15 val. Briuselio laiku) Europos Parlamento posėdžių salėje EP nariai ir tarnautojai darkart išreikš savo solidarumą su Prancūzijos žmonėmis ir pagerbs žuvusiųjų atminimą.


Skaityti visas naujienas iš Europos Parlamento.


Pirmadienio popietę Specialiojo sprendimų dėl mokesčių komiteto nariai kartu su stambių tarptautinių bendrovių atstovais diskutuos apie priemones didinti mokesčių skaidrumą ir kovoti su mokesčių slėpimu ir vengimu.


Tą pačią dieną Užsienio reikalų komiteto nariai kartu su Vokietijos užsienio reikalų ministru Franku–Walteriu Steinmeieriu aptars tarptautinio terorizmo problemą, santykius su Sirija bei Turkija ir pastangas suvaldyti migrantų krizę.


Konstitucinių reikalų komiteto delegacija pirmadienį ir antradienį lankosi Londone, kur su šios šalies ministrais, parlamento nariais ir ekspertais aptars Jungtinės Karalystės pasirengimą referendumui dėl narystės ES.


Antradienį Parlamento ir Tarybos derybininkai sieks susitarti dėl ES taisyklių, kurios trečiųjų šalių piliečiams padėtų atvykti studijuoti į ES ir joje būti.

 

Europos Parlamento informacija