Šią savaitę Parlamente: delegacija klimato derybose, migracija, ginklų kontrolė

EP narių delegacija Paryžiuje vykstančioje klimato kaitos konferencijoje ragins derybininkus siekti ambicingo privalomo susitarimo dėl klimato kaitos. Piliečių laisvių komitetas pirmadienį aptars migracijos srautų valdymą, o Vidaus rinkos komitete bus pristatyti siūlymai griežtinti prekybą ginklais. EP nariai taip pat susitiks su Afrikos, Karibų jūros ir Ramiojo vandenyno valstybių parlamentarais, o politinės frakcijos aptars pasirengimą kitą savaitę vyksiančiai EP plenarinei sesijai.


Nuo pirmadienio iki penktadienio penkiolikos EP narių delegacija, vadovaujama Aplinkos komiteto pirmininko Giovanni La Via (Europos liaudies partija, Italija), dalyvaus JT klimato kaitos konferencijoje Paryžiuje.

EP atstovai susitiks su pagrindiniais derybininkais ir kitais svarbiais konferencijos dalyviais, ragindami juos siekti ambicingo ir įpareigojančio pasaulinio susitarimo dėl klimato kaitos švelninimo.

Naujienas apie EP delegacijos vizitą ir veiklą galite sekti specialiame puslapyje „Storify“ tinkle anglų ir prancūzų kalbomis.

Svarbi tema: Paryžiaus klimato kaitos konferencija – visuotinio susitarimo link

Piliečių laisvių komitetas pirmadienį aptars migrantų valdymo centrų – karštųjų taškų – steigimą ir funkcionavimą Italijoje ir Graikijoje. Diskusijoje taip pat dalyvaus Europos Komisijos, Europos prieglobsčio paramos biuro, ES išorės sienų kontrolės agentūros „Frontex“, Graikijos ir Italijos atstovai.
Tą pačią dieną Vidaus rinkos komitetas aptars siūlymus griežtinti ES taisykles dėl prekybos ginklais. Pakeitimais siekiama uždrausti pusiau automatinių (užsitaiso patys, bet nešaudo serijomis) ginklų pardavimą civiliams ir užkirsti kelią deaktyvuotų ginklų perdarymui į tinkamus naudoti bei prekybai jų dalimis internetu.

Skaityti visas naujienas iš Europos Parlamento.

Gruodžio 7–9 d. Briuselyje Strasbūre posėdžiaus Europos ir Afrikos, Karibų jūros bei Ramiojo vandenyno valstybių (AKR) parlamentarai. Susitikimo darbotvarkėje – migracija, žmogaus teisės, ekonominis vystymasis, konfliktų sprendimas.Be to, pirmadienio vakarą EP, Tarybos ir Komisijos derybininkai ieškos galutinio sutarimo dėl naujų kibernetinio saugumo taisyklių, kurios įpareigotų visus kritinę infrastruktūrą, kaip antai energetika ir transportas, valdančius operatorius užtikrinti saugią ir patikimą skaitmeninę aplinką.
 
Europos Parlamento informacija.