Šią savaitę Europos Parlamente: žiedinė ekonomika, migracija, terorizmas

Lapkričio 30–gruodžio 4 d. EP nariai posėdžiauja komitetuose ir vienos dienos plenariniame posėdyje Briuselyje. Jie aptars siūlymus efektyviau naudoti išteklius ir balsuos dėl Europos policijos biuro galių stiprinimo. Be to, europarlamentarai diskutuos dėl pasiūlymų sukurti nuolatinį prieglobsčio prašytojų paskirstymo mechanizmą.


Sesijoje

Trečiadienį plenarinėje sesijoje EP nariai kartu su Europos Komisijos atstovais aptars naujus siūlymus dėl efektyvaus išteklių naudojimo – žiedinės ekonomikos sukūrimo.Tą pačią dieną europarlamentarai balsuos dėl raginimų sukurti skundų nagrinėjimo procedūrą, kuri būtų taikoma susidūrus su galimais žmogaus teisių pažeidimais ES išorės sienų valdymo agentūros „Frontex“ veikloje.

Gruodžio 2 d. EP sesijos darbotvarkė

Komitetuose
 
Tuo tarpu Piliečių laisvių komitetas pirmadienį balsuoja dėl „Europolo“ galių ir priežiūros mechanizmo stiprinimo. Be to, komiteto nariai antradienį kartu su ES Antiterorizmo koordinatoriumi Gillesu de Kerchove diskutuos apie ES kovos su terorizmo strategijos įgyvendinimą, o vėliau aptars siūlymus sukurti nuolatinį prieglobsčio prašytojų paskirstymo mechanizmą ir nustatyti saugių kilmės šalių sąrašą.

Skaityti visas naujienas iš Europos Parlamento.

Savo ruožtu EP pirmininkas Martinas Schulzas ir politinių frakcijų lyderiai ketvirtadienį lankysis Hagoj, kur su Nyderlandų vyriausybės atstovais aptars pasirengimą šios šalies pirmininkavimui ES Tarybai nuo 2016 m. sausio.
Be to, Paryžiuje vakar prasidėjo dvi savaites truksianti JT klimato kaitos konferencija, kurioje šalių delegacijos iš viso pasaulio derasi dėl visuotinio klimato susitarimo, kuris nuo 2020 m. pakeistų Kioto protokolą.
Gruodžio 8–12 d. joje taip pat dalyvaus 15 europarlamentarų delegacija, kuri stengsis paremti ES vardu su kitomis pasaulio šalimis besiderančios Europos Komisijos pastangas siekti kuo ambicingesnių įsipareigojimų mažinti anglies dvideginio emisijas.

 

Europos Parlamento informacija