Šią savaitę EP: COVID-19 pažymėjimas, „Brexit“, biologinė įvairovė

Gegužės 24–28 d. EP nariai diskutuos apie ES skaitmeninį COVID-19 pažymėjimą, 2030 m. biologinės įvairovės strategiją ir pagalbą, reikalingą kovoti su „Brexit“ pasekmėmis.

ES COVID-19 pažymėjimas

Trečiadienį, gegužės 26 d., atsižvelgdamas į gegužės 20 d. priimtą neformalų susitarimą tarp EP ir Komisijos, EP Piliečių laisvių komitetas balsuos dėl ES skaitmeninio COVID-19 pažymėjimo įsteigimo. Pažymėjime bus pateikiama su COVID-19 susijusi asmens informacija, taip siekiant palengvinti keliones ES pandemijos metu.

„Brexit“

Antradienį, gegužės 25 d., EP Regioninės plėtros komitetas balsuos dėl prisitaikymo prie „Brexit“ rezervo, kuriuo siekiama padėti spręsti ekonomines ir socialines „Brexit“ pasekmes labiausiai paveiktose šalyse ir sektoriuose.

Biologinės įvairovės strategija

Penktadienį, gegužės 28 d., EP Aplinkos komitetas balsuos dėl 2030 m. biologinės įvairovės strategijos, kuria siekiama atkreipti dėmesį į pagrindines biologinės įvairovės mažėjimo priežastis.

Čekijos ministro pirmininko interesų konfliktas

Taip pat trečiadienį EP Biudžeto komitetas spręs dėl ekonominių interesų konflikto, kuriame įtrauktas Čekijos ministras pirmininkas Andrej Babiš.

ES aukščiausio lygio susitikimas

Pirmadienį EP pirmininkas David Sassoli susitiko su ES lyderiais ir aptarė ES atsaką į koronaviruso krizę, kovą su klimato kaita ir santykius su JK bei Rusija. Antradienio rytą EP pirmininkas surengė spaudos konferenciją

 

Europos Parlamento informacija.