S&D frakcijos 2021m. lapkričio mėnesio naujienos

S&D frakcijos Europos Parlamente surengtame forume pažangieji iš viso pasaulio susirenko aptarti pasaulinių problemų.

 Socialistų ir demokratų pažangusis aljansas Europos Parlamente kartu su kitais progresyviais partneriais surengė Pasaulinį pažangųjį forumą (GPF). Renginys - trijų dienų internetinė panelių serija, kurioje buvo aptariamos pasaulinės problemos. Tarp dėmesio centre atsidūrusių temų – pasaulio po COVID ateitis; nuolatinė nelygybės ir maisto, švietimo ir sveikatos priežiūros prieinamumo problema; migracijos iššūkiai visame pasaulyje; tvaraus augimo poreikis; klimato kaita; užsienio kišimasis į demokratinį procesą; diskriminacija ir smurtas prieš LGBTI asmenis; ir neaiškumas, su kuriuo mes visi susiduriame visame pasaulyje, žvelgdami į ateitį. Pranešėjų, kurie diskutavo šiais klausimais, sąraše buvo S&D frakcijos Europos Parlamente pirmininkė Iratxe García Pérez, S&D viceprezidentas Pedro Marques ir kiti S&D Europos Parlamento nariai. Taip pat,  buvusi JAV valstybės sekretorė Madeleine Albright, ES vyriausiasis įgaliotinis užsienio reikalams Josepas Borellis, buvęs Italijos ministras pirmininkas Enrico Letta, 35-asis Brazilijos prezidentas Luizas Ignácio Lula da Silva, A lygos futbolininkas ir aktyvistas Mortenas Thorsby, rašytojas ir aktyvistas profesorius Raj Patel, studentų protestų Honkonge vadovas Nathanas Law, LGBTI aktyvistas ir buvęs Brazilijos Big Brother nugalėtojas Jeanas Wyllysas ir buvęs Afganistano ministras Syedas Saadatas, kuris dabar yra pabėgėlis Vokietijoje ir dirba vairuotoju siuntų pristatymo įmonėje.

 S&D perrinko Iratxe García savo grupės lydere.

 S&D frakcija Europos Parlamente antrajai kadencijai vieningu pritarimu perrinko EP narę Iratxe García Pérez. Savo kalboje perrinkta pirmininkė sakė: „Esu labai pagerbta S&D frakcijos man suteiktu pasitikėjimu ir esu įsipareigojusi tęsti mūsų sunkų darbą per ateinančius dvejus su puse metų. Mūsų grupė, turėdama įtraukią ir kolektyvinę lyderystę, tikrai buvo Komisijos darbo varomoji jėga pastaruosius dvejus metus. S&D frakcijai Europos Parlamente atstovauja 146 europarlamentarai iš 26 ES šalių ir tai yra antra pagal dydį politinė frakcija Europos Parlamente.       

Ašarinės dujos ir vandens patrankos nepadės išspręsti humanitarinės krizės, kylančios prie ES sienų.

S&D europarlamentarai ragina Komisiją ir Tarybą pasinaudoti kiekviena proga priminti Lenkijai jos ES ir tarptautinius teisinius įsipareigojimus suteikti teisę į prieglobstį ir negrąžinimo principą. Labai svarbu, kad Lenkija užtikrintų skaidrumą savo pasienio regione ir sudarytų sąlygas pilietinei visuomenei, tarptautinėms organizacijoms ir ES agentūroms prisijungti. S&D frakcija Europos Parlamente taip pat pasmerkė Baltarusijos valdžios institucijas dėl pažeidžiamų migrantų stūmimo į nevilties būseną ir bet kokį Lenkijos valdžios smurto panaudojimą, įskaitant atsakomąjį ašarinių dujų ir vandens patrankų panaudojimą prieš tuos, kurie įstrigo Lenkijos teritorijoje ties Baltarusijos siena. Jau pranešta apie daugybę tragiškų mirčių, todėl pasienyje kylanti ekstremali situacija taip pat nusipelno humanitarinio Lenkijos vyriausybės atsako, įskaitant ES ir JT paramos prašymą. Žurnalistams ir pagalbos darbuotojams taip pat turi būti nedelsiant leista patekti į pasienio zoną.

Progresyvieji Europoje ir Lotynų Amerikoje vieningai kovoja su nelygybe ir kraštutiniais dešiniais.

Socialistų ir demokratų frakcija priėmė deklaraciją dėl Europos ir Lotynų Amerikos santykių stiprinimo Lotynų Amerikos dienos proga, kurios minėjimą surengė S&D frakcija Europos Parlamente, dalyvaujant buvusiam Brazilijos prezidentui Luizui Inácio Lula da Silva ir buvusiam Ispanijos ministrui pirmininkui José Luis Rodríguez Zapatero. S&D frakcijos lyderė Iratxe García Pérez paskelbė, kad jos parlamentinė frakcija pasirašys supratimo memorandumą su Brazilijos darbininkų partija, siekdama įgyvendinti bendrą strateginę darbotvarkę. Pasirašyti dokumento Iratxe García Pérez kartu su S&D Europos Parlamento narių delegacija vyks į Braziliją. Remdamasi renginio sėkme, S&D frakcija 2022 m. pavasarį Europos Parlamente surengs Lotynų Amerikai skirtą savaitę – Lotynų Amerikos dienas – siekdama toliau gilinti pažangių jėgų abiejose Atlanto pusėse bendradarbiavimą.