S&D frakcijos2021m. balandžio mėnesio naujienos

S&D grupė: Pandemija parodė, kad reikia daugiau ES priemonių legaliai migracijai vidutinio ir mažai apmokamo darbo srityje

 

Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komiteto EP nariai ragina ieškoti naujų teisinių būdų žmonėms atvykti ir dirbti ES, įskaitant priemones, kurios leistų legaliai migruoti vidutinio ir mažai apmokamo darbo tikslais. Trumpuoju laikotarpiu tai apima priemonių, priimtų pagal sektorių, papildymą, pvz., „Mėlynosios kortelės“ direktyvą, taip pat vidutiniu ir ilguoju laikotarpiu nustatant platesnį taisyklių rinkinį žmonėms, norintiems atvykti į ES dirbti. Darbuotojai migrantai sudaro didelę dalį drąsių ir atsidavusių pagrindinių darbuotojų, kurie leido teikti svarbiausias paslaugas šiais sunkiais laikais. Pandemija išryškino didžiulį indėlį, kurį darbuotojai, o ypač mažiau apmokami darbuotojai, kasdien teikia visuomenei. Tai įrodė, kad reikia daugiau teisinių būdų visoje ES, kad žmonės galėtų atvykti dirbti į ES. Kai baigsis pandemija, sezoniniai darbuotojai ir migrantai taip pat vaidins didžiulį vaidmenį.

 

S&D remia ES ir JK susitarimą komitete, tačiau siekia garantijų prieš galutinį balsavimą

 

Bendrame užsienio reikalų ir tarptautinių prekybos komitetų balsavime S&D grupė remia balsavimą dėl sutikimo dėl ES ir JK prekybos ir bendradarbiavimo susitarimo.

Tačiau norime, kad prieš galutinį plenarinį balsavimą būtų užtikrinta, jog visi „Brexit“ susitarimo aspektai, įskaitant Išstojimo susitarimą ir Šiaurės Airijos protokolą, bus visiškai įgyvendinti.

Socialistai ir demokratai vaidino vadovaujantį ir konstruktyvų vaidmenį per visą derybų procedūrą.

 

Launch of #Progressives4Europe to debate Future of Europe: Your views, your voice, our future!

 

„S&D“ grupė pradeda iniciatyvą „#Progressives4Europe“, siekdama skatinti pažangias pažiūras ir balsus, kuriais bus dalinamasi gegužės 9 d. Prasidėsiančioje Europos ateities konferencijoje.

#Progressives4Europe iniciatyva, sukurta bendradarbiaujant su Europos socialistų partija (PES), PES moterimis, jaunosiomis Europos socialistėmis (TAIP), Regionų komiteto PES grupe, Europos pažangiųjų studijų fondu (FEPS) ir „Solidar“, gegužės 3 d., pirmadienį, Romoje bus pristatoma aukšto lygio hibridiniame renginyje. Visoje Europoje bus organizuojama daug daugiau renginių vietiniu, regioniniu ir nacionaliniu lygiu tiek internetu, tiek gyvai.

#Progressives4Europe apima pirmąją daugiakalbę diskusijų platformą su daugiau nei 24omis ES kalbomis, kartu su specialiu „Facebook“ puslapiu, kuris skatina žmones internete pateikti savo nuomonę ir idėjas, kad padėtų formuoti pažangiųjų indėlį į diskusijas apie Europos ateitį.