S&D FRAKCIJOS NAUJIENOS - RUGSĖJIS

25/08/2023

Nyderlandų vyriausybei ketinant paskirti prieštaringai vertinamą kandidatą į Komisijos narius, S&D ir toliau gins klimato portfelį

Reaguodama į naujienas, kad kadenciją baigianti Nyderlandų Marko Rutte'o vyriausybė kandidatu į eurokomisaru iškels užsienio reikalų ministrą Wopke'ą Hoekstrą, socialistų ir demokratų frakcija Europos Parlamente teigia:

„Kaip pirmasis Komisijos pirmininko pavaduotojas atsakingas už žaliąjį kursą, Fransas Timmermansas darė viską, kad Europos klimato ambicijos virstų realiais politiniais sprendimais. Nepaisant to, kad Fransas Timmermansas pasitraukė, mes ir toliau atkakliai dirbsime siekdami užtikrinti, kad Europa taptų klimatui neutraliu žemynu. Tai turi vykti sąžiningai, t.y. taip, kad nė vienas žmogus neliktų nuošalyje.“


07/09/2023

Nepaisant to, kad dešinieji balsavo prieš didesnį skaidrumą, EP nariai palaiko ambicingus Parlamento taisyklių pakeitimus

Nepaisant didelio konservatorių frakcijos pasipriešinimo, Konstitucinių reikalų komiteto (AFCO) nariai balsavo už Europos Parlamento narių elgesį reglamentuojančių taisyklių pakeitimą.

Viso proceso metu socialistai ir demokratai kovojo už ambicingus Parlamento darbo tvarkos taisyklių pakeitimus, siekdami sustiprinti sąžiningumą ir atskaitomybę. Siekdama užsitikrinti kuo didesnę frakcijų paramą, AFCO pirmininko pavaduotoja Gaby Bischoff siekė kompromisinio susitarimo dėl pranešimo projekto.

Pataisos, už kurias šiandien balsavo S&D frakcija:

1.Privaloma deklaracija dėl galimo interesų konflikto pirmininkams, EP pirmininko pavaduotojams, pranešėjams, šešėliniams pranešėjams ir oficialių delegacijų nariams;

2. Privaloma turto  deklaracija kiekvienos kadencijos pradžioje ir pabaigoje;

3. Įpareigojimas visiems nariams visus su parlamento reikalais susijusius susitikimus skelbti internete;

4. Patariamojo komiteto vaidmens stiprinimas. Tikslas – į Patariamąjį komitetą, kartu su 5 EP nariais įtraukti 3 nepriklausomus ekspertus, turinčius sąžiningumo ir patirties profesinės etikos srityje;

5. Suteikiami įgaliojimai patariamajam komitetui aktyviai stebėti, kaip nariai laikosi Elgesio kodekso.

07/09/2023

Žiniasklaidos laisvės aktas: negalima leisti valdžioms daryti spaudimą žurnalistams
prisidengiant nacionaliniu saugumu


Socialistai ir demokratai šiandien balsavo už Europos žiniasklaidos laisvės aktą (EMFA), priimtą Europos Parlamento Kultūros ir švietimo komitete. Džiaugiamės, kad S&D Europos Parlamento nariams pavyko į tekstą įtraukti keletą patobulinimų.

Pirma, buvo pridėtos nuostatos, kuriomis siekiama veiksmingai apsaugoti žurnalistus ir kitus žiniasklaidos specialistus nuo persekiojimo. Antra, siekiama padaryti taip, kad naujai įsteigta Europos žiniasklaidos paslaugų valdyba išliktų visiškai nepriklausoma tiek nuo Europos Komisijos, tiek nuo valstybių narių. Taip pat siekiama, kad būtų užtikrintas ES žiniasklaidos priežiūros savarankiškumas. Trečia, papildomos S&D nuostatos užtikrins redakcinį nepriklausomumą ir didžiausią žiniasklaidos nuosavybės skaidrumą.

Europos Parlamento kultūros ir švietimo komiteto S&D koordinatorė ir EMFA grupės derybininkė Petra Kammerevert sako:

„Mes matėme nerimą keliančius kai kurių Europos vyriausybių bandymus kištis į žurnalistų darbą. Tai, ką neseniai matėme Graikijoje per šnipinėjimo programų skandalą „Pegasus“, akivaizdžiai parodo, kiek politikai gali daryti spaudimą žiniasklaidai, pasiteisindami nacionaliniu saugumu. Tai turi liautis.“

11/09/2023

S&D dėka Europos Parlamentas nusprendė pagerinti vandens kokybės standartus

Europos Parlamentas ketina patvirtinti savo poziciją derybose S&D inicijuotos direktyvos, kuria siekiama išvalyti vandenį Europoje. Tikslas – pasiekti ES nulinės taršos lygį iki 2050 m.

Švarus vanduo yra gyvybiškai svarbus žmonių ir ekosistemų sveikatai. Vis dėlto, didėjantis cheminis mūsų aplinkos užterštumas labai kenkia mūsų paviršiniams ir požeminiams vandenims. Šią situaciją dar labiau apsunkina klimato kaitos poveikis, kurio įtaka vandens ištekliams – itin kenksminga. Realybė tokia: pavojus žmonių ir planetos sveikatai vis didėja.

S&D patobulino Europos Komisijos pasiūlymą daugelyje sričių. Užtikrinome, kad visų tipų teršalai, išvardyti Komisijos stebėjimo sąrašuose, būtų įtraukti į draudžiamųjų sąrašą. Taip pat pasistengėme, kad būtų įtrauktos naujai atsirandančios medžiagos, keliančios didelį pavojų žmonių sveikatai ir vandens ekosistemoms.


11/09/2023

S&D: aviacinis kuras privalo būti draugiškesnis klimatui

Europos Parlamentas ketina pritarti galutiniam susitarimui dėl ReFuelEU, kurį pasiekė Komisija, Parlamentas ir Taryba.

Šis įstatymas – esminis žingsnis, siekant mažinti išmetamųjų teršalų kiekį aviacijos pramonėje ir suderinti sektorių su ES klimato tikslais. Įstatyme nustatyti griežti reikalavimai degalų tiekėjams, t.y. jie privalo palaipsniui padidinti tvaraus aviacijos kuro (SAF) naudojimą nuo 20 % iki 2035 m. iki 70 % iki 2050 m. visiems komerciniams skrydžiams visoje Europoje.

Džiaugiamės, kad iniciatyva „RefuelEU Aviation“ atitinka pagrindines S&D vertybes ir prioritetus, įskaitant socialinių ir darbuotojų teisių apsaugą.

S&D pranešėjas RefuelEU klausimu Erikas Bergkvistas sakė:

„Dėka S&D frakcijos pastangų, Europos Parlamentas pasiryžo skatinti laipsnišką tvaraus aviacinio kuro integravimą į aviacijos sektorių. Balsavimas „už“ yra svarbus žingsnis mūsų kelyje link švaresnės aviacijos pramonės“

12/09/2023

S&D ragina priimti pirmąjį ES teisės aktą, skirtą apsaugoti tradicinius amatus

Europos Parlamentas priims naujas taisykles, kurių tikslas – žengti žingsnį į priekį Europos tradicinių amatų apsaugos srityje. Naujasis reglamentas užtikrins, kad tokie produktai kaip Albacete peilis, Murano stiklas ar porcelianas de Limoges bus apsaugoti ES ir visame pasaulyje.

Nors žemės ūkio produktai dešimtmečius buvo saugomi ES „geografine nuoroda“, socialistai ir demokratai jau seniai ragina išplėsti „geografinės nuorodos“ (GI) terminą, kad būtų suteikta apsauga vietiniams ne maisto produktams. Naujieji teisės aktai apsaugos daugiau nei 800 gaminių, tokių kaip juvelyriniai dirbiniai, tekstilė, stiklas, porcelianas, muzikos instrumentai ar baldai.

Europos Parlamento narys S&D šešėlinis pranešėjas dėl amatų ir pramonės gaminių geografinių nuorodų apsaugos Iban García del Blanco sakė:

„Per artėjantį balsavimą plenarinėje sesijoje tokie produktai kaip Talavera de la Reina keramika bus prilyginti saugomoms geografinėms nuorodoms, esančioms žemės ūkio srityje, pavyzdžiui, šampanui. Tai taip pat leis suderinti skirtingus nacionalinės teisės aktus ir užtikrins, kad vietos ES amatų gaminiai būtų apsaugoti ir už mūsų sienų“

12/09/2023

S&D pasirūpino, kad naujasis kredito rinkos įstatymas geriau apsaugotų vartotojus

Europos Parlamentas patobulino naująją Vartojimo kredito direktyvą, kuria siekiama sustiprinti vartotojų teises pasirašant kredito sutartis. Kreditai neabejotinai gali turėti teigiamą vaidmenį asmenų ir šeimų gyvenime, tačiau jie turi būti tinkamai reguliuojami, siekiant užtikrinti, kad jie būtų teikiami atsižvelgiant į vartotojų, ypač labiausiai pažeidžiamų, interesus.

S&D dėka kreditoriai, vykdydami kreditingumo vertinimo įpareigojimus, nebegalės naudoti jautrių duomenų, surinktų iš socialinių tinklų. Mūsų grupei taip pat pavyko uždrausti kreditų reklamą, skirtą dideles skolas turintiems vartotojams.

Europos Parlamento narė, S&D šešėlinė pranešėja dėl Vartojimo kredito direktyvos Maria Manuel Leitão Marques sako:

„Šie teisės aktai leis atsižvelgti į naujausius kreditų rinkos pokyčius, įskaitant skaitmeninimą. Pasiūlymas apims kreditus nuo 200 EUR iki 100 000 EUR ir bus skirtas visoms kredito formoms, įskaitant naujas vadinamojo „beprocentinio kredito“ formas.“

12/09/2023

S&D pritaria pasiūlymams kovoti su mokesčių vengimu versle, tačiau pabrėžia: reikia didesnio suderinimo

Šiandien Europos Komisija pristatė ilgai lauktą taisyklių paketą, skirtą kovoti su mokesčių vengimu versle. Šiame pakete yra trijų direktyvų dėl mokesčių rinkinys, vadinamas „Verslas Europoje: pajamų apmokestinimo sistema“.

S&D atstovas ekonomikos ir pinigų klausimais Europos Parlamento narys Jonás Fernández sakė:

„Mes sveikiname šį paketą, nes jis atitinka socialistų ir demokratų reikalavimą suvienodinti pelno mokesčio bazę. Tai – būtina, siekiant užtikrinti bendrą taisyklių suderinamumą, kuris palengvintų įmonių gyvenimą, nes sumažintų administracinę naštą, o svarbiausia – gerokai sumažintų mokesčių vengimą.“

„Manome, kad yra galimybių suvienodinti ambicijas ir supaprastinti pelno mokesčio taisykles ES. Tai – svarbu stabdant žalingą konkurenciją mokesčių paskatų srityje ir užtikrinant teisingesnį pajamų paskirstymą tarp ES šalių. Tinkamai suderinus, įmonės nebegalės išvengti mokesčių, manipuliuodamos skirtingų nacionalinių teisės aktų skirtumais ES.“

12/09/2023

S&D ragina didinti paramą demokratinėms Baltarusijos jėgoms ir įvesti griežtesnes sankcijas Lukašenkos režimui

Baltarusijos demokratinių jėgų įsteigto Jungtinio pereinamojo laikotarpio kabineto vadovė Sviatlana Tsikhanouskaya kreipėsi į Europos Parlamentą Strasbūre, pažymėdama trejų metų sukaktį nuo falsifikuotų Baltarusijos prezidento rinkimų.

Po jos kalbos socialistai ir demokratai balsavo už Europos Parlamento rezoliuciją, kurioje griežtai smerkiamos žiaurios Lukašenkos režimo represijos prieš Baltarusijos žmones. Rezoliucija taip pat ragina nedelsiant paleisti visus 1500 politinių kalinių bei kitus be teisėtos priežasties sulaikytus asmenis.

S&D frakcija taip pat priėmė Sviatlaną Tsikhanouskaya kaip specialią svečią savo frakcijos posėdžio metu. Tą pačią dieną S&D europarlamentaras Juozas Olekas, Europos Parlamento delegacijos ryšiams su Baltarusija vadovas, pirmininkavo 2023 metų „Kalinouski konferencijai“ Strasbūre.

Europos Parlamente WIC erdvėje vyko paroda apie Baltarusijos politinius kalinius, kurią taip pat remia ir S&D frakcija. Paroda „Baltarusijos martirologija: politiniai kaliniai Baltarusijoje“ ragina susipažinti su demokratiją – o ne diktatūrą – pasirinkusių žmonių gyvenimo istorijomis, portretais. Baltarusijos menininkė Xisha Aniolowa politinių kalinių portretus pradėjo kurti 2020 metais. Šį darbą ji tęsė iki šiol, o jos kolekcijoje – per 600 darbų.

S&D europarlamentaras, Europos Parlamento delegacijos ryšiams su Baltarusija pirmininkas Juozas Olekas sakė:

„Sveikiname ir giriame drąsius Baltarusijos žmones, kurie jau daugelį metų priešinasi sistemingoms Lukašenkos režimo represijoms. Dėkojame jiems už ryžtą priešintis Lukašenkos režimo talkinimui Rusijos kare prieš Ukrainą. ES ir jos partneriai turėtų kuo skubiau pradėti teisines procedūras prieš visus Lukašenkos režimo narius, atsakingus už žiaurius žmogaus teisių pažeidimus.“

13/09/2023

Iratxe García ragina von der Leyen sustiprinti piliečių socialinę apsaugą

Diskusijos dėl Europos Sąjungos padėties metu, socialistų ir demokratų frakcijos lyderė, europarlamentaras Iratxe García paprašė Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen parodyti tvirtesnį įsipareigojimą, realizuojant ES socialinį ramstį.

Iratxe García padėkojo Komisijos pirmininkei už efektyvų Komisijos narių ir S&D frakcijos bendradarbiavimą. Darbas, pripažino I. Garcia, buvo pagrįstas pažangiomis iniciatyvomis, t.y. žaliuojo kurso bei lyčių lygybės principais. Tačiau, kaip teigia S&D lyderė, socialdemokratai ir toliau kovos, kad ES institucijos siektų dar aukštesnių rezultatų. I. Garcia rareikalavo imtis griežtesnių veiksmų stiprinant žaliojo kurso politiką, socialinį ramstį, taip pat – ekonomikos valdymą bei migracijos paktą.

I. García sakė:

„Palyginus su atsaku į finansų krizę 2008 m. – kai dešinieji ėmėsi griežtos taupymo politikos – ES atsakas į pandemiją ir Rusijos karo prieš Ukrainą pasekmes pasižymėjo vienybe ir solidarumu.“

S&D paragino Komisijos pirmininkę aiškiai paremti žaliojo kurso įsipareigojimus, o diskusijų metu Iratxe García Ursulai von der Leyen pasakė: „Svarbu, kad nutraukėte tylą dėl ekologinio persitvarkymo ir gamtos atkūrimo. Mes padarysime viską, kad šie įsipareigojimai būtų įvykdyti.“

13/09/2023

Nepaisant konservatorių bandymo sušvelninti naujas taisykles, Europos Parlamente bus daugiau skaidrumo


Europos Parlamentas jau du kartus balsavo už griežtesnes skaidrumo ir sąžiningumo taisykles. Šias naujas gaires įgyvendiname Darbo tvarkos taisyklėse, kurios bus sustiprintos griežtomis skaidrumo nuostatomis.

Deja, konservatorių nariai balsavo prieš kai kurias griežtesnes taisykles, kurios sustiprintų narių elgesio skaidrumą ir sąžiningumą.

Naujosios taisyklės apima šias sritis:

Bus užtikrinamos griežtesnes taisykles dėl interesų konflikto deklaravimo pirmininkams, Europos Parlamento pirmininko pavaduotojams, pranešėjams, šešėliniams pranešėjams ir oficialių delegacijų nariams; visi nariai bus įpareigojami skelbti visus susirinkimus internete; bus siūlomos naujos taisyklės, pagal kurias nariai privalo deklaruoti savo turtą; bus reikalaujama visiško skaidrumo dėl papildomų narių darbo vietų, jei jų metinės papildomos pajamos viršija 5000 eurų.

S&D viceprezidentas, vadovaujantis Darbo tvarkos taisyklių pakeitimams, Gaby Bischoff sakė:

„Tai – palanki diena didesniam skaidrumui Europos Parlamente. Tikimės, kad naujosios taisyklės padidins Europos piliečių pasitikėjimą vienintele tiesiogiai renkama Europos Sąjungos institucija prieš kitais metais vyksiančius Europos Parlamento rinkimus.“

13/09/2023

S&D pastangomis EP priartėjo prie nulinės oro taršos tikslo

Raginant socialdemokratams, Europos Parlamentas ėmėsi ambicingos pozicijos dėl Aplinkos oro kokybės direktyvos peržiūros.

Taigi, bus siekiama drastiškai sumažinti oro taršą pagal ES nulinės taršos tikslą iki 2050 m. ir imtis platesnių Žaliojo kurso tikslų. Deja, oro tarša kasmet Europos Sąjungoje sukelia beveik 300 000 ankstyvų mirčių. Tad reikia pripažinti, kad tai – didžiausia grėsmė aplinkai taip pat yra grėsmė ir mūsų sveikatai. Oro tarša prisideda prie įvairių sveikatos problemų – didina tikimybę, kad žmonės kentės nuo širdies priepuolių, insultų, kvėpavimo sutrikimų, diabetų, demencijos bei plaučių vėžio.

Mūsų grupė siekia, kad iki 2050 m. Žaliojo kurso tikslas dėl nulinės oro taršos taptų realybe. Turime sudaryti aiškų planą, kaip pasieksime šį tikslą. Mes patobulinome Komisijos pasiūlymą, užtikrindami, kad Europos Sąjungos oro kokybės standartai iki 2035 m. atitiktų naujausias Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtas gaires.

Mes taip pat pasirūpinome, kad oro kokybės matavimai, atliekami stebėjimo stotyse visoje Europoje, būtų efektyvesni. Taip pat sustiprinome visuomenės informavimą ir pasirūpinome, kad oro kokybės indeksai visoje ES būtų standartizuoti.

Taip pat yra svarbu, kad įvedėme teisę į kompensaciją asmenims, nukentėjusiems nuo oro taršos. Tai – didelė ES teisės aktų naujovė.

S&D Europos Parlamento narys ir Europos Parlamento vyriausiasis derybininkas dėl oro kokybės direktyvos Javi López pareiškė:

„Oro tarša yra tyli pandemija, kuriai turėtume skirti daugiau politinio dėmesio. Oro tarša, kaip ir klimato kaita, nėra atsitiktinumas, su kuriuo turėtume susitaikyti. Kovodami su tarša galime ir privalome daryti daug daugiau. Šiandien patvirtinta Oro kokybės direktyva žymi didelį žingsnį švaresnio ir sveikesnio oro link visiems Europos gyventojams.“

13/09/2023

S&D dėka darbuotojų teisės bus išsaugotos net krizės metu

Europos Parlamentas parėmė Nepaprastųjų padėčių bendrojoje rinkoje reglamento sukūrimą. Šia priemone siekiama užtikrinti laisvą prekių, paslaugų ir žmonių judėjimą bendrojoje rinkoje ekstremalios situacijos, pavyzdžiui, koronaviruso pandemijos, metu.

Naujasis raglamentas skirta pagerinti: pirkimų koordinavimą; strateginių rezervų paskirstymą; tiekimo grandinių stebėjimą; palengvinti būtiniausių darbuotojų ir svarbiausių prekių judėjimą krizės atveju. Be to, ši priemonė leistų Komisijai skelbti avarinį režimą, kuomet valstybės narės ir Komisija galėtų efektyviau stebėti strateginių prekių ir paslaugų tiekimo grandines.

Socialdemokratų nuomone, tekstas dėl kurio buvo balsuota yra didelis žingsnis į priekį, nes jis apsaugo ne tik teisę streikuoti krizių atveju, bet ir teisę derėtis, sudaryti ir vykdyti kolektyvines sutartis bei imtis kolektyvinių veiksmų. Džiaugiamės, kad mums taip pat pavyko įtraukti Europos Parlamentą į sprendimo – dėl avarinio režimo įjungimo – priėmimo procesą.

Kitą savaitę prasidės derybos su valstybėmis narėmis, o galutinis tekstas turėtų būti priimtas iki metų pabaigos.

S&D Europos Parlamento narys ir šešėlinis pranešėjas SMEI klausimais René Repasi sakė:

„Net ir krizės metu darbuotojų teisės turi būti apsaugotos. Mes, socialistai ir demokratai, užtikrinome, kad avarinio režimo įjungimas negalėtų paveikti teisės streikuoti, derėtis, sudaryti, vykdyti kolektyvines sutartis. Pandemija dar kartą išryškino kartais nestabilias darbo sąlygas daugelyje svarbių sektorių. Net ir krizės metu negalima leisti pažeisti darbuotojų teisų naudotis savo kolektyviniu balsu.“

14/09/2023

S&D: Kritinių žaliavų įstatymas užtikrina prieigą prie išteklių iš užsienio

Socialistai ir demokratai plenariniame posėdyje balsavo už Kritinių žaliavų įstatymą. Džiugu, kad į galutinį tekstą buvo įtrauktos S&D frakcijos pateiktos nuostatos, kuriomis siekiama užtikrinti nenutrūkstamą itin svarbių išteklių tiekimą iš trečiųjų šalių ES pramonei.

S&D frakcija patobulino Komisijos tekstą dar dviem svarbiais aspektais: pakaitinių žaliavų išgavimo skatinimu, o taip pat – didėjančios svarbiausių žaliavų paklausos mažinimu ES.

Pasak S&D, žaliavų pakeitimas gali būti pasiektas skatinant gamybos metodus ir mokslinių tyrimų bei plėtros veiklą. Kalbant apie importo iš trečiųjų šalių paklausą, ją galima sumažinti, jei pagerinsime efektyvumą ir medžiagų pakeitimą visoje vertės grandinėje, pavyzdžiui, gerindami perdirbimą.

S&D frakcijos pirmininko pavaduotojas ir mūsų derybininkas dėl teisės akto pasiūlymo Mohammedas Chahimas sakė:

„Tai yra esminis teisės aktas, kuriuo siekiama sustiprinti mūsų tiekimo grandines ir sumažinti Europos priklausomybę nuo strateginių žaliavų iš trečiųjų šalių. Mes, Europos Parlamentas, pasiekėme rimtą susitarimą.“

19/09/2023

S&D: Svarbu neleisti, kad trumpalaikė nuoma sumažintų būsto prieinamumą gyventojams

Europos Parlamento vidaus rinkos ir vartotojų apsaugos komitetas apsisprendė griežčiau reguliuoti trumpalaikės nuomos įmones, tokias kaip Airbnb ir Booking.com.

Nors internetinės platformos skatina turizmą ir ekonominę plėtrą, jos taip pat skatina vadinamąjį miestų „turistifikaciją“, kuri neigiamai veikia būsto įperkamumą. Keli Europos miestai bandė kovoti su šiuo reiškiniu, pavyzdžiui, nustatydami maksimalų dienų skaičių, kuriam galima išsinuomoti butą. Tačiau miestai negauna pakankamai informacijos iš šių platformų, tad griežtesnis reguliavimas tampa sunkiai įsivaizduojamas.

Trumpalaikės nuomos rinkai klestint, turime sukurti subalansuotą ir tvarų turizmo sektorių, užtikrinantį vietos bendruomenių poreikius ir gerovę. Socialistai ir demokratai kovoja už prieinamą būstą visiems.

Šiuo reglamentu siekiama suderinti nuomos registravimo schemas, įpareigojant internetines platformas įpareigoti būsto šeimininkus dalintis informacija su valdžios institucijomis, taip užtikrinant trumpalaikės nuomos skaidrumą.

S&D Europos Parlamento narys ir derybininkas dėl ataskaitos Brando Benifei sakė:

„2022 m. kiekvieną naktį daugiau nei 1,5 milijono turistų miegodavo kambariuose, užsakytuose per Airbnb, Booking, Expedia Group ar Tripadvisor. Savaime suprantama, kad trumpalaikės apgyvendinimo paslaugos paveikė mūsų visuomenę. Miestų „turistifikacija“ yra viena iš daugelio pasekmių, su kuriomis susiduriame dėk trumpalaikės nuomos rinkos. Štai kodėl mes, socialistai ir demokratai, siekiame šiuo reglamentu padėti valdžios institucijoms reguliuoti sektorių, kuris ir toliau klesti.“

20/09/2023

S&D siekia uždrausti melą apie netikras verslo pastangas siekti ekologinių tikslų

Ir toliau siekiame geriau apsaugoti vartotojus nuo nesąžiningos komercinės praktikos. Mūsų tikslas – suteikti vartotojams galimybę gauti tikrą informaciją apie verslų įsipareigojimą žaliajam persitvarkymui.

Natūralu, kad vartotojai, pirkdami prekes, atsižvelgia į gamintojo poveikį aplinkai. Štai kodėl S&D frakcija buvo derybų priešakyje, siekdama kovoti su nesąžininga komercine praktika, kuomet yra meluojama apie produkto poveikį aplinkai. Norime suteikti piliečiams galimybę rinktis patvaresnius ir tvaresnius gaminius.

Laikinasis susitarimas suteiks daugiau aiškumo ir užtikrins, kad bet koks produktas, kuris parduodamas kaip „žalias“, iš tikrųjų yra ekologiškas. Į susitarimą įtraukėme šį socialdemokratų siūlymus – draudimą naudoti bendruosius aplinkosaugos teiginius, pvz. „nekenksmingas aplinkai“, „natūralus“ arba „ekologiškas“, neįrodžius terminų pagrįstumo. Be to, bus uždrausti tokie nepagrįstai naudojami teiginiai kaip „neutralus klimatui“, „teigiamas klimatui“.

S&D vicepirmininkė ir Parlamento derybininkė dėl „Vartotojų įgalinimo pereinant prie ekologiško perėjimo“ trišalių dialogų metu Biljana Borzan sakė:

„ES vartotojų teisę žinoti, kuris verslas elgiasi teigiamai aplinkos atžvilgiu, bus matomas kiekvienoje ES parduotuvėje.“

20/09/2023

S&D: Jeigu norime padėti savo piliečiams, būtina peržiūrėti ES daugiametį biudžetą


Socialistai ir demokratai balsavo už laipsniškus ES daugiamečio biudžeto – pakeitimus.

Balsavimas įvyko Europos Parlamento Biudžeto komitete. S&D frakcijos teigimu, šie pokyčiai yra svarbūs dėl to, kad dabartinis biudžetas buvo priimtas visiškai kitokiame kontekste – prieš Covid-19 pandemiją, Rusijos karą prieš Ukrainą ir kitus iššūkius.

Margarida Marques – mūsų frakcijos narė iš Portugalijos – yra Europos Parlamento tarpinės ataskaitos dėl biudžeto bendraautorė. Ji stengėsi užtikrinti, kad Sąjungos daugiametis biudžetas būtų tinkamai parengtas, kad būtų galima įveikti precedento neturinčias krizes, su kuriomis šiuo metu susiduriame. M. Marques taip pat reikalavo papildomo biudžeto lankstumo, t.y., kad Europos Komisija pasiūlytų nuolatinę krizių valdymo priemonę biudžete.

S&D Europos Parlamento narė ir Europos Parlamento derybininkė dėl DFP peržiūros Margarida Marques sakė:

„Teikia greitai peržiūrėti daugiametę finansinę programą. S&D frakcija yra įsipareigojusi pradėti produktyvias diskusijas su ES Tarybai pirmininkaujančia Ispanija, tam, kad peržiūrėta programa kuo greičiau įsigaliotų.“