Rugsėjo 15-18 d. plenarinė sesija Strasbūre

Rugsėjo 15-18 dienomis Europos Parlamento nariai dirbs pirmojoje šio rudens sesijoje Strasbūre.

Europarlamentarai balsuos dėl ES ir Ukrainos Asociacijos sutarties

Antradienį EP nariai aptars situaciją Ukrainoje ir balsuos, ar pritarti ES ir Ukrainos Asociacijos ir laisvos prekybos sutarčiai, kurią ES valstybių ir Ukrainos vadovai pasirašė šių metų birželio 27 d. Briuselyje.

Aptars Europos jaunimo iniciatyvos pažangą

Trečiadienį ryte europarlamentarai kartu su ES Tarybos ir Europos Komisijos atstovais aptars Europos jaunimo iniciatyvos įgyvendinimo pažangą. 2014 m. sausio mėn. sukurta Europos jaunimo iniciatyva, kuriai skirta 6 mlrd. eurų, siekiama mažinti jaunimo nedarbą tuose regionuose, kur daugiau nei ketvirtadalis jaunimo neturi darbo. Liepos 17 d. priimtoje rezoliucijoje EP nariai kritiškai atsiliepė apie lėta iniciatyvos įgyvendinimą ES valstybėse ir kvietė imtis ryžtingesnių veiksmų - ES lygiu nustatyti minimalius stažuočių standartus ir deramą atlygį.

Europos Parlamentas vertins Rusijos taikomo ES žemės ūkio produkcijos importo draudimo poveikį

Pirmadienį vakare EP nariai klaus ES žemės ūkio ir kaimo plėtros komisaro Dacian Cioloş, kokių papildomų veiksmų galima imtis, kurie padėtų ES žemdirbiams susidoroti su Rusijos taikomu vaisių, daržovių, pieno ir mėsos produktų importo iš ES draudimu.

Ebolos protrūkis: kaip sustiprinti ES pagalbą?

Trečiadienį europarlamentarai kartu su ES Taryba ir Europos Komisija aptars ES atsaką į greitai plintančią Ebolos epidemiją Vakarų Afrikoje (Gvinėjoje, Liberijoje, Siera Leonėje, Nigerijoje ir Senegale). Ketvirtadienį EP nariai balsuos dėl atitinkamos rezoliucijos.

ES atsakas į krizes Irake, Sirijoje, Libijoje ir Gazoje

Trečiadienį EP nariai aptars situaciją Irake, Sirijoje, Libijoje ir Gazoje bei ES rolę sureguliuojant šiuos konfliktus. Ketvirtadienį jie balsuos dėl atitinkamų rezoliucijų. Tikėtina, kad diskusijoje ir rezoliucijoje bus pasmerkti grupuotės "Islamo valstybė" Sirijoje ir Irake veiksmai. Diskusijoje dėl Gazos europarlamentarai greičiausiai siūlys stiprinti ES vaidmenį Izraelio ir Palestinos santykių sureguliavime.

ES Taryba pristatys 2015 m. ES biudžeto projektą

Antradienį ES Tarybai pirmininkaujanti Italija pristatys europarlamentarams ES valstybių poziciją dėl 2015 m. ES biudžeto projekto. Siūloma kitų metų įsipareigojimams skirti 145,08 mlrd. eurų (0,522 mlrd. eurų mažiau nei yra pasiūliusi Komisija), o mokėjimams - 140 mlrd. eurų (2,1 mlrd. eurų mažiau nei yra pasiūliusi Komisija). Suderinusi savo poziciją rugsėjo 2 d. ES Taryba pasiūlė sumažinti finansavimą priemonėms, susijusioms su ekonominio augimo, darbo vietų kūrimo ir konkurencingumo skatinimu. Europos Parlamentas turi patvirtinti savo poziciją iki spalio 28 d., kuomet prasidės 21 dieną truksiančios tarpinstitucinės derybos dėl 2015 m. ES biudžeto.

EP informacija