Praėjusios plenarinės sesijos akcentai: mokėjimo kortelės, lyčių lygybė, kova su vaikų išnaudojimu internete

Kovo 9–12 d. plenarinėje sesijoje Strasbūre europarlamentarai pritarė tarpbankinių mokesčių už atsiskaitymą mokėjimo kortelėmis ribojimui, įvertino Vakarų Balkanų pažangą siekiant narystės ES ir paragino atlikti nepriklausomą tarptautinį B. Nemcovo žmogžudystės tyrimą. Parlamente taip pat lankėsi Jordanijos karalius Abdullah II, kuris ragino aktyviau kovoti su „Islamo valstybe“.

Kovo 10-ąją kalbėdamas Parlamente Jordanijos karalius Abdullah II ragino musulmonus prisijungti prie kovos prieš džihadistų grupuotę „Islamo valstybė“. „Neleisime jiems užgrobti mūsų tikėjimo“, – pažymėjo jis.

Nors lyčių lygybės srityje pasiekta pažangos, dar reikia daug nuveikti mažinant vyrų ir moterų atlyginimų skirtumą ir nevienodas karjeros galimybes. Taip teigiama antradienį priimtoje EP rezoliucijoje.

Tą pačią dieną EP pritarė naujoms taisyklėms, kurios apribos bankų taikomus mokesčius įmonėms už galimybę klientams atsiskaityti mokėjimo kortelėmis. Tikimasi, kad mažesni mokesčiai paskatins daugiau verslininkų priimti mokėjimo korteles, o vartotojus – dažniau jomis naudotis.

ES turi parodyti solidarumą ir padėti vežėjams, nukentėjusiems nuo Rusijos taikomų maisto produktų importo apribojimų, pirmadienio vakarą vykusioje diskusijoje pažymėjo daugelis europarlamentarų.

Trečiadienio popietę EP priėmė keletą rezoliucijų, kuriomis įvertino Juodkalnijos, Serbijos, BJR Makedonijos ir Kosovo pažangą kelyje į ES. Europarlamentarai paragino šių šalių vyriausybes įgyvendinti teisės viršenybės principą ir sustiprinti kovą su korupcija bei diskriminacija.

Tą pačią dieną didele balsų dauguma patvirtintoje rezoliucijoje Parlamentas ragina valstybes ir ES atkakliau kovoti su lytiniu vaikų išnaudojimu internete ir veiksmingiau šalinti vaikų pornografijos tinklalapius.

Trečiadienio debatuose apie pasirengimą kovo 19–20 d. ES viršūnių susitikimui europarlamentarai pabrėžė, kad energetinės sąjungos sukūrimas turi užtikrinti didesnę ES šalių energetinę nepriklausomybę ir konkurencingumą.

Rusijos opozicijos lyderio Boriso Nemcovo nužudymas yra garsiausia politinė žmogžudystė šiuolaikinėje Rusijos istorijoje, kuriai ištirti būtinas nepriklausomas tarptautinis tyrimas. Taip teigiama ketvirtadienį EP patvirtintoje rezoliucijoje

Trečiadienio rytą europarlamentarai aptarė Europos semestrą – ES šalių ekonominės politikos koordinavimo mechanizmą.

Tą pačią dieną EP pirmininkas Martinas Schulzas atsakė į „Facebook“ diskusijos dalyvių klausimus apie santykius su Rusija, saugumo politiką, finansinę pagalbą Graikijos, ūkio augimo skatinimą ir kovą su nedarbu.

EP informacija