Pigesni skambučiai ir 5G – jau realybė

Lapkričio 14 d. europarlamentarai pritarė telekomunikacijos taisyklėms, kuriomis siekiama sumažinti skambučių kainas į kitas ES šalis, diegti 5G mobiliojo ryšio tinklus ir sukurti avarinių įspėjimų sistemą.

Pagal naujas taisykles nuo 2019 m. gegužės 15 d. skambučio į kitas ES šalis minutės kaina sieks 0,19 euro centų, o trumposios žinutės – 0,06 euro centus. Kartu bus geriau apsaugoti išmaniųjų telefonų bei interneto programų, tokių kaip „Skype“, „WhatsApp“, vartotojai.

ES valstybės bus įpareigotos sudaryti sąlygas diegti 5G mobiliojo ryšio tinklus. EP siekia, kad itin spartus 5G ryšys didžiausiuose Europos miestuose pradėtų veikti jau 2020 m.

„Nuo paskutinės peržiūros 2009 metais elektroninių ryšių paslaugų rinka smarkiai pasikeitė. Vartotojai ir įmonės vis dažniau pasikliauja duomenimis ir interneto prieigos paslaugomis. Naujomis taisyklėmis modernizuojame sistemą, įtraukdami naujus elementus į jo taikymo sritį“, – teigė EP pranešėja Pilar Del Castillo Vera (Europos liaudies partija, Ispanija).

Pagal naujas taisykles, visos valstybės narės turės nustatyti viešojo perspėjimo sistemas, kad piliečiams būtų išsiųsti pranešimai apie jų aplinkoje nutikusius avarinius atvejus SMS žinute arba per mobiliąją programėlę.

„Išmanūs miestai, švietimas, moksliniai tyrimai ir mobilioji sveikata – tai tik keletas aukštos kokybės, greito, saugaus ir visapusiško ryšio reikalaujančių pavyzdžių“, – pažymėjo EP narė.

EP informacija