Netrukus EP sesijoje: jaunų ukrainiečių apsauga, energetika, teisė į remontą

Balandžio 4–7 d. plenarinės sesijos metu EP nariai aptars jaunų pabėgėlių iš Ukrainos apsaugą, ES saugumą ir gynybą bei energetikos infrastruktūros finansavimą.

Karas Ukrainoje


Po Rusijos invazijos į Ukrainą, daugiau nei keturi milijonai civilių, kurių pusė yra nepilnamečiai, turėjo palikti savo namus ir ieškoti prieglobsčio artimiausiose ES šalyse. Antradienį EP nariai diskutuos, o ketvirtadienį balsuos dėl rezoliucijos, kaip geriau apsaugoti nepilnamečius pabėgėlius ir kaip teikti jiems paramą, įskaitant švietimą.

Trečiadienį EP nariai kartu su Tarybos pirmininku Charles Michel ir Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen vertins ES valstybių vadovų susitikimo rezultatus. Susitikimo metu buvo nagrinėjama Rusijos invazija į Ukrainą ir dėl to kilusios sankcijos, bei poveikis ES ekonomikai, ypač energetikai.

Energetika ir klimatas


Antradienį EP nariai planuoja pritarti atnaujintoms transeuropinių energetikos infrastruktūros projektų finansavimo taisyklėms. Pagal Europos žaliojo kurso tikslus, projektai turėtų sudaryti sąlygas geriau sujungti nacionalines rinkas, didinti konkurenciją, užtikrinti tiekimo saugumą ir skatinti atsinaujinančius energijos šaltinius.

Gynyba


Antradienį EP nariai diskutuos su ES diplomatijos vadovu Josep Borrell apie ES saugumo ir gynybos strategiją artimiausiam dešimtmečiui. 

Teisė į remontą


Ketvirtadienį EP nariai balsuos dėl rezoliucijos, kurioje siūlys išplėsti vartotojų „teisę į remontą“, kad ji apimtų ilgiau tarnaujančių prekių taisymą, ženklinimą ir garantijos išplėtimą.

Moterys Afganistane


Pablogėjus moterų teisėms Afganistane, įskaitant draudimą mergaitėms nuo šeštos klasės lankyti mokyklą ir Talibano režimo draudimą moterims skristi be vyro palydovo, antradienį EP nariai aptars šią situaciją kartu su J. Borrell, o trečiadienį balsuos dėl rezoliucijos.

Duomenų valdymas


Trečiadienį EP nariai balsuos dėl naujų taisyklių, padėsiančių paspartinti dalijimąsi duomenimis ir panaudoti dirbtinio intelekto galimybes.

Moterų ir vyrų darbo užmokesčio skirtumai


Antradienį EP nariai balsuos dėl savo pozicijos dėl naujų taisyklių, kuriomis siekiama mažinti vyrų ir moterų darbo užmokesčio skirtumus.

2023 m. biudžetas


Antradienį EP nariai pateiks savo 2023 m. ES biudžeto prioritetus, tokius kaip ekonomikos atsigavimas, sveikata, jaunimas, klimatas ir karo Ukrainoje pasekmės.

Taip pat darbotvarkėje:

 

 

 Europos Parlamento informacija.