Netrukus EP sesijoje: ilgalaikis ES biudžetas, COVID-19

Kovo 9–12 d. EP nariai EP sesijoje aptars koronaviruso COVID-19 protrūkį, ilgalaikį ES biudžetą ir situaciją dėl pabėgėlių prie Graikijos ir Turkijos pasienio.

Atsižvelgiant į spartų COVID-19 viruso plitimą daugelyje ES valstybių, antradienį EP nariai įvertins bendrą situaciją ir koordinuotus ES bei šalių veiksmus viruso plitimui stabdyti ir mažinti jo poveikį. Dėl rezoliucijos bus balsuojama ketvirtadienį.

Trečiadienį europarlamentarai aptars pokyčius Graikijos pasienyje su Turkija po Ankaros sprendimo leisti migrantams ir pabėgėliams patekti į ES.

Tą pačią dieną jie kartu su Tarybos vadovu Charles Michel aptars vasario 20–21 d. vykusį nesėkmingą susitikimą dėl ilgalaikio ES biudžeto.

Praėjusiais metais EP paskelbė kritinę klimato padėtį. Pirmadienį EP nariai aptars naująjį klimato teisės aktą su Europos Komisijos vykdomuoju pirmininko pavaduotoju Frans Timmermans, atsakingu už žaliąjį kursą, o trečiadienį jie kartu aptars naują žiedinės ekonomikos veiksmų planą.

Daugiau nei 100 mln. žmonių Europoje gyvena su negalia. Trečiadienį Parlamente bus aptarta, kaip ES gali užtikrinti geresnį prieinamumą, lygias užimtumo galimybes ir galimybę laisvai judėti visiems žmonėms su negalia.

Minint Tarptautinę moters dieną antradienį europarlamentarai kartu su Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen diskutuos dėl reikšmingo moterų vaidmens skatinant pokyčius.

Tą pačią dieną EP aptars padėtį Ukrainoje praėjus šešeriems metams nuo kruvinų konfliktų Donbase pradžios, o trečiadienį priims rezoliuciją šia tema.

Trečiadienį EP nariai balsuos dėl rezoliucijos, kuria siekiama užtikrinti, kad ES finansuojami energetikos projektai atitiktų ES įsipareigojimą iki 2050-ųjų pereiti prie klimato kaitai neutralios ekonomikos.

Tą pačia dieną jie taip pat balsuos dėl rezoliucijos, kuria reikalaujama veiksmingiau apsaugoti ES lėšas nuo netinkamo naudojimo, įskaitant Čekijos premjero atvejį.

Trečiadienį europarlamentarai prisimins prieš 30 metų vykusį Baltijos šalių judėjimą už nepriklausomybę, prisidėjusį prie Sovietų Sąjungos griuvimo.

Išimtinai kitos savaitės Europos Parlamento plenarinė sesija turėjusi vykti Strasbūre, dėl naujojo koronaviruso protrūkio vyks Briuselyje.

Europos Parlamento informacija.