Neeilinė Europos Parlamento sesija Briuselyje liepos 23 d.

Europos Parlamentas (EP) ketvirtadienį rengiamoje neeilinėje plenarinėje sesijoje įvertins Europos Vadovų Tarybos pasiektą susitarimą dėl daugiamečio ES biudžeto ir ekonomikos atkūrimo fondo

10.30 val. (Lietuvos laiku) prasidėsiančioje diskusijoje su europarlamentarais dalyvaus Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles Michel ir Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen. Ketvirtadienį europarlamentarai taip pat priims rezoliuciją dėl daugiamečio ES biudžeto, ekonomikos atkūrimo fondo bei ES nuosavų išteklių reformos.

Kalbėdamas apie liepos 17-21 d. vykusią Europos Vadovų Tarybą, EP pirmininkas David Sassoli pabrėžė, kad daugiamečiame ES biudžete būtina atsižvelgti į esminius Europos iššūkius – Žaliąjį susitarimą, skaitmeninimą, ekonominį atsparumą ir kovą su nelygybe.

„ES nedelsiant reikia naujų nuosavų išteklių reformos. Taip pat turime imtis priemonių, kurios veiksmingai užtikrintų teisės viršenybę. Be to, Parlamentas ne kartą reikalavo panaikinti išlygas valstybėms mokant į ES biudžetą. Jeigu šios sąlygos nebus pakankamai įvykdytos, Europos Parlamentas nepritars daugiamečiam ES biudžetui. COVID-19 pandemija tęsiasi, matome naujus protrūkius Europoje, todėl labiau nei kada nors anksčiau būtina veikti greitai ir ryžtingai“, – kalbėjo EP pirmininkas.

ES Taryba artimiausiu metu patvirtins mandatą deryboms su Parlamentu dėl 2021-2027 m. daugiamečio ES biudžeto, nuosavų išteklių reformos ir ekonomikos atkūrimo fondo. Rezoliucijoje ketvirtadienį europarlamentarai išdėstys savo sąlygas, o vėliau prasidės EP biudžeto derybinės grupės derybos su ES Taryba, kuriai pirmininkauja Vokietija. Daugiametį ES biudžetą tvirtins Europos Parlamentas.