Naujoji Europos komisija laikysis socialinės krypties

Europos Parlamento (EP) socialdemokratai tikisi, kad naujosios Europos Sąjungos (ES) Komisijos, kurią šį trečiadienį turėtų tvirtinti EP, veiklos programoje vyraus socialinė kryptis tvaraus ekonomikos augimo, darbo vietų kūrimo ir skurdo mažinimo link.

„Frakcijos vadovybė rezultatyviai derėjosi dėl didesnės įtakos naujojoje Komisijoje. Vien tai, kad į Lietuvos paskirtojo komisaro Vytenio Povilo Andriukaičio rankas grąžinama vaistų politika yra didelis pasiekimas,“ – sako europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė.

Tačiau didžiausiu laimėjimu ji įvardija naujosios Komisijos įsipareigojimą kiekviename sprendime atsižvelgti į socialinį aspektą. „Svarbu, kad Europos Komisija suvoktų, jog šiandien visai Europai reikalingas ne tik ekonomikos gaivinimas, bet ir kad kiekvienas atsigavimo žingsnelis būtų lydimas investicijų į žmogaus kasdienio gyvenimo kokybės gerinimą“, – sako V. Blinkevičiūtė. ­

„Tiek Komisijos pirmininkas Jean Claude Junker, tiek paskirtieji komisarai akcentuoja, kad jų užduotis bus investicijos į darbo vietų kūrimą, skurdo mažinimo programas, paramą smulkiam ir vidutiniam verslui. Tai yra kaip tik tas receptas, kurio, esu įsitikinusi, šiandien reikia Lietuvai ir visai Europai. Mes, EP nariai, dirbdami kartu su naująja Komisija, tikrai neleisime užmiršti šių pažadų“, - tvirtina V.Blinkevičiūtė.

Rytoj, spalio 22 d., trečiadienį, Strasbūre vykstančioje EP plenarinėje sesijoje naujosios Komisijos pirmininkas J. C. Junker pristatys savo veiklos programą ir Komisijos sudėtį. Manoma, kad EP turėtų pritarti J. C. Junker Komisijai, dirbsiančiai ateinančius penkerius metus, nes tiek programa, tiek komisarų kandidatūros jau apsvarstytos atitinkamų komitetų klausymuose. Šiandien bus vertinama kadenciją baigiančios José Manuel Barroso vadovaujamos Komisijos veikla.

V.Blinkevičiūtės biuro informacija