Liepos 14-17 d. plenarinė sesija Strasbūre

Europos Parlamentas spręs ar pritarti siūlymui Jean-Claude Juncker skirti Europos Komisijos pirmininku

Antradienį 12.30 val. europarlamentarai slaptu balsavimu spręs ar pritarti Jean-Claude Juncker skyrimui Europos Komisijos pirmininku 2014-2019 m. laikotarpiui. Prieš balsavimą kandidatas pristatys savo programą ir dalyvaus diskusijose su EP frakcijų pirmininkais.

Diskusija apie pažangą derybose dėl transatlantinės prekybos sutarties

Antradienį ES pekybos komisaras Karel De Gucht informuos naująjį Europos Parlamentą apie derybų su JAV dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės (TPIP) sutarties pažangą. EP nariai tikėtina teirausis kaip Europos Komisija vykdo prieš metus europarlamentarų nustatytas derybų sąlygas.

Kova su jaunimo nedarbu

Trečiadienį EP nariai balsuos dėl rekomendacijų, skirtų padėti ES kovoti su jaunimo nedarbu. Jos taip pat bus aptartos su ES užimtumo ir socialinių reikalų komisaru László Andor.

EP nariai reikš susirūpinimą dėl Komisijos planų panaikinti motinystės atostogų direktyvą

Antradienį europarlamentarai diskutuos su ES Taryba ir Europos Komisija dėl pastarosios ketinimų atsiimti prieš keturis metus pateiktą pasiūlymą dėl motinystės atostogų direktyvos. 2010 m. spalio mėn. EP nariai patikslino minėtos direktyvos projektą, siūlydami minimalų apmokamų motinystės atostogų laikotarpį pailginti nuo 14 iki 20 savaičių. Tačiau pastaruosius keturis metus ES Taryba nesugebėjo pasiekti bendro sutarimo dėl šio įstatymo projekto.

Europos Parlamentas balsuos dėl euro įvedimo Lietuvoje

Antradienį europarlamentarai diskutuos dėl Lietuvos euro planų, o trečiadienį spręs ar pritarti tam, kad nuo 2015 m. Lietuva taptų euro zonos nare. Rezoliucijos projekte, kuriam dar pirmadienį turi pritarti EP Ekonomikos ir pinigų politikos komitetas, pažymima, kad Europos Parlamentas "pritaria tam, kad Lietuva 2015 m. sausio 1 d. įsivestų eurą". Birželio 27 d. šios valiutos įvedimui Lietuvoje jau yra pritarusi Europos Vadovų Taryba.

EP informacija