Komisarų svarstymuose V.Andriukaičio kalba buvo palydėta europarlamentarų plojimais

„Kelias, kurį nuėjau nuo sovietų gulago iki šios paskirtojo Europos Sąjungos (ES) komisaro tribūnos yra ilgas gana trumpam vieno žmogaus gyvenimui“, – savo kalbą šiandien Europos Parlamente vykusiuose klausymuose pradėjo paskirtasis ES Sveikatos ir maisto saugos komisaras Vytenis Andriukaitis. „Jei norime pagerinti žmonių sveikatą ir paskatinti ekonomikos augimą, darbo vietų kūrimą, Europai reikia „naujo sveikatos proveržio“. Todėl ketinu skatinti investicijas į sveikatą – tai investicijos į Europos žmogiškuosius išteklius ir į mūsų ateitį“, – savo prisistatyme  pabrėžė V. Andriukaitis. Įžanginę būsimojo Lietuvos atstovo Europos Komisijoje kalbą, kurią V. Andriukaitis sakė lietuvių, anglų, vokiečių ir lenkų kalbomis, palydėjo gausūs europarlamentarų plojimai.  

„Mano partijos bičiulis V. Andriukaitis yra tarp nedaugelio tų paskirtųjų Komisijos narių, į kuriuos neskrieja kolegų  europarlamentarų kritikos strėlės. Girdime tik konstruktyvų dialogą apie  planuojamus darbus, probleminių klausimų galimus sprendimus. Akivaizdu, kad į Komisiją parinkome puikų atstovą, kuris ne tik sėkmingai reprezentuos mūsų šalį, bet ir bus profesionalus komisaras“, – sako Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė. Kolegą socialdemokratą V. Andriukaitį į atsakingo klausymo tribūną europarlamentarė palydėjo linkėdama sėkmės ir ištvermės. 

Tris valandas vykusiuose klausymuose V. Andriukaitis sulaukė plataus spektro klausimų: nuo vaikų nutukimo iki vėžio „pandemijos“; nuo vaistų kainų iki genetiškai modifikuotų produktų saugos; nuo medicinos darbuotojų migracijos problemų iki antibiotikų rezistencijos klausimų. Atsakymai buvo profesionalūs ir atviri. V. Andriukaitis pabrėžė, kad siekiant protingų sprendimų, ypač tokioje jautrioje srityje, kaip sveikata, būtina išanalizuoti visapusišką informaciją, įsigilinti ir tik tuomet imtis tolimesnių žingsnių. Jis pabrėžė, kad visuose veiksmuose bus siekiama, kad ir toliau ES sveikatos ir maisto saugos srityje būtų taikomi aukščiausi standartai.

Paskirtųjų komisarų klausymai vyks šią ir ateinančią savaitę. Po to EP turės apsispręsti, ar palaikyti Komisiją in corpore. „Šiuo metu sunku prognozuoti, ar bus patvirtina Komisijos vadovo Žano Klodo Junkerio pasiūlytos sudėties Komisija. Yra bent šeši komisarai, kurių kandidatūros ar priskirtosios kuravimo sritys vertinamos nevienareikšmiškai. Tikiuosi, kad rasime sprendimą ir patvirtinsime tokią Komisiją, kuri ateinančius penkerius metus gebės sėkmingai spręsti aktualiausias ES problemas“, – sako V. Blinkevičiūtė.

V.Blinkevičiūtės biuro informacija