Kodėl yra svarbus ES kibernetinis saugumas?

Nuo pavogtų duomenų iki užblokuotų sistemų ligoninėse – kibernetinės atakos gali turėti stiprių pasekmių. Sužinokite daugiau apie kibernetinio saugumo svarbą.

Koronaviruso pandemija paspartino skaitmeninę ekonomikos ir visuomenės transformaciją, sukurdama naujų galimybių ir naujų iššūkių. Numatoma, kad iki 2030 m. prie interneto bus prijungti 125 mlrd. įrenginių, palyginus su 27 mlrd. įrenginių 2030 m.

Sąvokos

Kibernetinės grėsmės ES

Darbas nuotoliniu būdu, pirkimas internetu ir bendravimas skaitmeninėje erdvėje sparčiai išaugo pandemijos metu. Nors šis augimas yra privalumas vartotojams bei priemonė gavinti ekonomikai po koronaviruso, kartu su naudomis išaugo ir kenksmingos kibernetinės veiklos.

22,3 mlrd. daiktų interneto prietaisų turėtų būti naudojami iki 2024 m.

  Saugi kibernetinė erdvė yra ES bendrosios skaitmeninės rinkos pagrindas. 2019 m. skaitmeninės ekonomikos ir visuomenės indekso (DESI) duomenimis, 50 proc. ES interneto vartotojų susilaikė ar sumažino savo veiklų internete skaičių dėl grėsmės saugumui. Pagal 2020 m. DESI duomenis, 39 proc. ES piliečių, besinaudojančių internetu, patyrė su saugumu susijusių problemų.

Sužinokite daugiau apie tai, kaip apsisaugoti nuo kibernetinių nusikaltimų.

5,5 trln. eurų Kibernetinės atakos yra viena iš sparčiausiai augančių nusikalstamumo formų visame pasaulyje. Skaičiuojama, kad metinės kibernetinio nusikalstamumo išlaidos pasaulio ekonomikai 2020 m. sudarys 5,5 trln. eurų, dvigubai daugiau, nei 2015 m.

  Žala, kurią sukelia kibernetinės atakos, yra ne tik finansinė ar ekonominė, bet pažeidžia ir demokratinį ES pagrindą bei kelia grėsmę visuomenės funkcionavimui.

Būtinosios paslaugos, tokios kaip transportas, energija, sveikata ir finansai, tapo vis labiau priklausomos nuo skaitmeninių technologijų.

Nuo kibernetinių atakų ligoninėse iki bandymo paveikti energijos šaltinius ir vandens tiekimą – grėsmė kyla pagrindinėms ir būtinosioms paslaugoms.
Kibernetinis saugumas ES

Verslai ir organizacijos ES skiria 41 proc. mažiau išteklių kibernetiniam saugumui, nei organizacijos ir verslai JAV. Europos Sąjunga dirba siekdama sustiprinti kibernetinį saugumą. EP nariai paragino kurti bendrus ES kibernetinės gynybos pajėgumus, jie taip pa dirba siekdami užtikrinti aukštą kibernetinio saugumo lygį ES.

Papildoma informacija

 Kodėl yra svarbus ES kibernetinis saugumas? | Naujienos | Europos Parlamentas (europa.eu)