Kas yra aktyviausi Europarlamentarai iš Lietuvos

Ar aktyvūs Lietuvoje išrinkti europarlamentarai? Tą nesunku sužinoti kiekvienam – atsidarius svetainę www.mepranking.eu galima sužinoti, kas dirba aktyviau ir dažniau reiškia nuomonę skirtingais klausimais, rengia daugiau ataskaitų ir balsuoja plenarinėse sesijose. Bent jau naujokai kol kas atrodo neblogai ir visame parlamente, tačiau Vilija Blinkevičiūtė nepralenkiama ir patenka į aktyviausių europarlamentarų dešimtuką. Viktoras Uspaskichas kol kas – tarp paskutiniųjų pagal aktyvumą visame Europarlamente.

Nors europarlamentarai dar nespėjo nė dorai kojų apšilti, tačiau reitinguoti juos jau galima. Bent jau pagal aktyvumą. Strasbūre iki šiol buvo trys plenarinės sesijos, tad didelių išvadų daryti negalima. Tačiau tendencijas galima numatyti.

Darbingiausia iš Lietuvos atstovų – V.Blinkevičiūtė yra ir pastebima aktyvuolė viso Parlamento mastu – ji 8 iš 750 deputatų. „Gal čia per daug stebėtis nereikėtų, mes tiesiog dirbame toliau, Praėjusioje kadencijoje taip pat stengėmės“, — kuklinosi V.Blinkevičiūtė. Ji tęsia darbą Užimtumo ir socialinių reikalų komitete, taip pat ir kituose komitetuose. Ji pastebėjo, kad antroje kadencijoje jau geriau žinai procedūras, kaip reikia dirbti. V.Blinkevičiūtė teigia, kad vertinant europarlamentarų aktyvumą atsižvelgiama į visus rodiklius – vertinami pasisakymai plenariniuose posėdžiuose, taip pat pranešimai, nuomonės, rezoliucijos, rašytiniai pareiškimai, šešėliniai pranešimai ar nuomonės, taip pat dalyvavimas balsavimuose. „Tai yra visapusiška veikla, kurią turi atlikti Europos Parlamento narys“, – teigė ji. Beje, europarlamentarų aktyvumas vertinamas ir pagal tai, kaip jie aktyviai dirba su Europos Komisija.

Lietuvių europarlamentarų reitinge po V.Blinkevičiūtės rikiuosi penki naujokai – Petras Auštrevičius, Gabrielius Landsbergis, Antanas Guoga, Valentinas Mazuronis ir Bronis Ropė. Europarlamentarės partijos kolega Zigmantas Balčytis – tik septintas tarp Lietuvos atstovų. Tačiau V.Blinkevičiūtė teigė, kad ne viskas susiję su vertinimais, daug atliekama nematomo darbo. „Reikia daug darbo įdėti rengiant, pavyzdžiui, pranešimą. Reikia gerai susipažinti su esama situacija, susitikti su toje srityje dirbančiais žmonėmiss, suvokti, ko norėtum pasiekti, o visa tai yra negreitas procesas“, – sakė ji.

Aktyviausių europarlamentarų uodegoje – Viktoras Uspaskichas. Jis teigia, kad tai galima paaiškinti paprastai: spalio mėnesį jis nedalyvavo sesijoje, nes teko išvažiuoti į brolio laidotuves. Todėl tai sudaro pusę darbo. Europarlamentaras taip pat mano, kad ne visi darbai „eina į statistiką“. Pavyzdžiui, darbas frakcijose, komitetuose ir komisijose, anot jo, niekur nėra fiksuojamas. Parašai po rezoliucijomis irgi nepatenka į statistiką, nors į tai reikia įsigilinti, sako Lietuvos atstovas Europarlamente. V.Uspaskichas sako, jog yra pateikęs pranešimą kaip šešėlinis pranešėjas dėl galimybės ES teismams naudoti konferencijas.

Beje, EP Teisės komitetas, kuriame pavaduojančiu nariu yra ir pats V.Uspaskich, greitai svarstys jo neliečiamybės atėmimo klausimą, tačiau europarlamentaras teigė visada nusišalinantis nuo tokių svarstymų ir posėdžių. Kol kas jis – 8 nuo galo visame Europarlamente.

Pagal aktyvumą gale ir Valdemaras Tomaševskis, Algirdas Saudargas bei Rolandas Paksas, kurio, kaip sakė „Europos klubo“ kalbinti žmonės gatvėje, „išvis negirdėt“. Na ir kaip jau minėta paskutinis – V.Uspaskich.

FM99.TAURAGĖS RADIJAS.GERAS FM.

EUROPOS KLUBAS

 ALFA.LT