Jurbarke lankėsi Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė

Š. m. vasario 11 d. Jurbarko rajono savivaldybėje lankėsi Europos parlamento narė, buvusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Vilija Blinkevičiūtė. Europos Parlamente V. Blinkevičiūtė yra Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto pirmininko pavaduotoja (tai viena aukščiausių pozicijų, kurias užima Lietuvoje išrinktas parlamentaras), ji taip pat dirba Užimtumo ir socialinių reikalų komitete ir yra pavaduojanti narė Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komitete. Socialinėje srityje V. Blinkevičiūtė turi bene didžiausią patirtį – Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje ji išdirbo 25-erius metus.

 

Susitikime su parlamentare dalyvavo Jurbarko rajono meras Skirmantas Mockevičius, Seimo narys Bronius Pauža, jo padėjėja Ilona Pocienė, savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė ir Socialinės paramos skyriaus vedėja Angelė Zabalujeva. Susitikimo metu buvo aptarti socialinės rizikos šeimų, su jomis dirbančių socialinių darbuotojų, socialinės globos ir kiti klausimai.

 Diskutuota apie institucinės globos pertvarką – perėjimą nuo institucinių socialinės globos paslaugų prie bendruomeninių. Kol kas nei bendruomenės, nei nevyriausybinės organizacijos nėra pasirengusios dalyvauti šiame procese. Jos nėra pasiruošusios teikti socialines paslaugas, kurios reikalingos protinę ar psichinę negalią turintiems asmenims, motinoms, auginančioms vaikus, socialinės rizikos šeimoms bei asmenims.

 „Savivaldybė siekia aktyviai dalyvauti pertvarkos procese ir tikisi, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, atsižvelgdama į savivaldybių ribotas finansines galimybes, skirs lėšų proceso įgyvendinimui“, – kalbėjo rajono meras Skirmantas Mockevičius.

 A. Zabalujeva ragino atkreipti dėmesį ir į socialinius darbuotojus. Buvo aptartas jų darbo užmokesčio klausimas. Vedėjos teigimu, darbuotojų (darbui su socialinės rizikos šeimomis) darbo užmokestis šiais metais kiek padidėjo, tačiau reikėtų nepamiršti ir administracinį darbą dirbančių socialinių darbuotojų, kurie dirba nepaprastai atsakingą darbą. „Norėtųsi, kad ir jie neliktų nuskriausti“, – sakė vedėja.

 Susitikime dalyvavęs Seimo narys Bronius Pauža taip pat domėjosi pensijų bei kitais socialiniais klausimais. 

 Susitikimo pabaigoje V. Blinkevičiūtė pažadėjo kreiptis į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją ir išsakyti savo nuomonę savivaldybei aktualiais klausimais. Ji paminėjo, kad perėjimas nuo institucinių socialinės globos paslaugų prie bendruomeninių nėra tas procesas, kurį galima atlikti greitai – per vienus ar dvejus metus. Pirmiausia turi vykti bendruomenės paruošimas – kalbos, derybos, psichologinis pasirengimas, kad vyktų ne atmetimo, o gerosios kaimynystės reakcija“, – sakė parlamento narė.

 

Lina Lukošiūtė

Jurbarko rajono savivaldybės

Tarybos ir mero sekretoriato viešųjų ryšių specialistė