J.C.Junckeris sieks užsitikrinti frakcijų paramą rinkimuose į EK pirmininkus

Šią savaitę buvęs Liuksemburgo premjeras Jean–Claude Junckeris susitinka su Europos Parlamento politinėmis frakcijomis siekdamas paramos balsavime dėl jo kandidatūros į Europos Komisijos pirmininko postą. Birželio 27 dieną jai pritarė Europos Vadovų Taryba. Europos Parlamentas dėl jos balsuos liepos 15 dieną Strasbūre.

Liepos 8–ąją nuo 12 val. Lietuvos laiku J. C. Junckeris pradeda susitikimų su EP politinėmis frakcijomis seriją. Europarlamentarai įvertins jo programą ir tinkamumą eiti šias pareigas.

Antradienį kandidatas susitinka su Socialistų ir demokratų, Konservatorių ir reformistų bei Liberalų ir demokratų frakcijomis. Kitą dieną jo laukia susitikimai su Žaliaisiais, Vieningaisiais kairiaisiais, Europos liaudies partijos ir frakcijos „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“ atstovais.

EP balsavimas dėl J. C. Junckerio kandidatūros vyks liepos 15 dieną plenarinėje sesijoje Strasbūre. Prieš balsavimą kandidatas pasisakys ir dalyvaus diskusijoje. Kad būtų patvirtintas EK pirmininku, jis turės surinkti ne mažiau kaip 376 balsus.

Pagrindinės Europos politinės partijos per praėjusius EP rinkimus pirmąkart iškėlė savo kandidatus į Europos Komisijos pirmininko postą.

Daugiausia vietų iškovojusios Europos liaudies partijos kandidatui Jean–Claude Junckeriui Parlamento seniūnų sueiga pasiūlė pirmajam siekti užsitikrinti reikiamos naujojo EP narių daugumos paramą rinkimuose į EK pirmininko postą. Europos Vadovų Taryboje jo kandidatūrą parėmė 26 šalys iš 28.

Jei Parlamentas pritars J. C. Junckerio kandidatūrai, jis kartu su valstybėmis narėmis siūlys kandidatus į Europos Komisijos narius. Paskirtiesiems eurokomisarams bus surengti klausymai Europos Parlamente. Vėliau EP nariai balsuodami tvirtins visą Europos Komisiją.

EP informacija