Gegužės 2–5 d. Parlamente: dalijimosi ekonomika, pinigų plovimas, privačios saugos tarnybos

Gegužės 2–5 d. EP nariai posėdžiauja komitetuose Briuselyje. Jie balsuos dėl siūlymų reglamentuoti privačių saugos bendrovių veiklą ir atnaujinti su pinigų plovimu susijusių šalių „juodąjį sąrašą“ bei įvertins bendradarbiavimu grindžiamos ekonomikos galimybes ir keliamus klausimus. Be to, šią savaitę bus atidarytas šiuolaikinės Europos istorijos ir integracijos muziejus – „Europos istorijos namai“, o Parlamentas pakvies į atvirų durų dienos renginius Briuselyje.


Antradienio popietę Užsienio reikalų komitetas balsuos dėl rekomendacijų, kaip sustiprinti privačių saugos bendrovių, veikiančių valstybėse narėse bei ES misijose, priežiūrą. Kai kurios jų ne kartą buvo kaltinamos dėl incidentų, kuriuose nukentėjo ar žuvo žmonės.

Trečiadienį Ekonomikos komiteto nariai balsuos dėl Komisijos pasiūlymo atnaujinti „juodąjį sąrašą“ šalių, kuriose gali egzistuoti palankios sąlygos pinigų plovimui bei terorizmo finansavimui. Metų pradžioje jie atmetė panašų pasiūlymą, nes šis neįtraukė visų šalių, kurios palengvina mokesčių slėpimą. Remiantis ES pinigų plovimo prevencijos taisyklėmis, išvardytų šalių piliečiai ir bendrovės, norinčios plėtoti verslą ES šalyse, turi būti griežčiau tikrinamos.
 
Tą pačią dieną Vidaus rinkos komitetas balsuos dėl pranešimo apie dalijimosi ekonomiką. Europarlamentarai įvertins bendradarbiavimu grindžiamų verslo modelių, tokių kaip AirBnB ar Uber, galimybes ir keliamus klausimus, pavyzdžiui, mokesčių, darbuotojų teisių ir vartotojų apsaugos srityse.
Ketvirtadienį Parlamento vadovas Antonio Tajani atidarys šiuolaikinės Europos istorijos ir integracijos muziejų – „Europos istorijos namus“. Su muziejaus ekspozicija bus galima susipažinti visomis oficialiomis ES kalbomis. Visi norintys jame apsilankyti galės tai padaryti nuo gegužės 6 d.
 
Šeštadienį Parlamentas atvers savo duris lankytojams Briuselyje, kviesdamas iš arčiau susipažinti su šios ES institucijos darbu artėjant Europos dienai, kuri minima gegužės 9–ąją.

Gegužės 3 dieną minimos Pasaulinės spaudos laisvės dienos proga Žmogaus teisių pakomitetyje ketvirtadienį rengiama diskusija, kurioje, be kita ko, bus diskutuojama apie netikrų naujienų grėsmę.

Europoa Parlamento informacija