Europos Parlamento sprendimai dėl Europos Komisijos darbo programos bei papildomo pabėgėlių paskirstymo šalims narėms

Europos Parlamentas mini plenarinėje sesijoje balsavo dėl pasiūlymų ateinančių metų Europos Komisijos darbo programai. Diskusijose buvo kalbama apie tai, kad Europa privalo reaguoti į vidaus ir išorės iššūkius, su kuriais susiduria, todėl turi turėti aiškią veiklos viziją ir pateisinti savo piliečių lūkesčius. 

„Europos ekonomikos konkurencingumo mažėjimas, aukštas nedarbo lygis, vis labiau senėjanti visuomenė kelia mums didelį nerimą, todėl Komisija turi imtis konkrečių veiksmų, kad situacija keistųsi,“ – sako Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė.

Europarlamentarai teigiamai įvertino patvirtintą Europos strateginių investicijų fondą ir paragino  jį tinkamai įgyvendinti, kuo skubiau patvirtinti  investicinius projektus, kurie prisidėtų prie Europos ekonomikos atsigavimo ir tvaraus augimo.  Kitos socialinės problemos, kurioms reikalingi skubūs sprendimai, yra kvalifikuotų darbuotojų trūkumas, socialinė nelygybė, atskirtis, vaikų skurdas, pavojai, kurį kelia socialinis dempingas ir protų nutekėjimas.

„Tikiuosi, kad Komisija pagaliau imsis įsisenėjusių socialinių problemų sprendimo. Reikia investicijų į kokybiškas darbo vietas į įgūdžius, į vaikų priežiūrą ir kitas socialines paslaugas. Būtina tobulinti valstybių narių socialinę politiką, naikinti diskriminaciją darbo rinkoje, spręsti ilgalaikių bedarbių problemas, tam pasitelkiant ne tik mokymą, bet ir tikslines subsidijas darbdaviams ir lengvatas dirbantiems asmenims. Reikia pažadėtų sprendimų, kurių iki šiol nematome, nors labai laukiame ir tikimės“, - tvirtina Vilija Blinkevičiūtė.

Taip pat ketvirtadienį Europos Parlamentas skubos tvarka pritarė Italijoje, Graikijoje ir Vengrijoje prisiglaudusių 120 tūkst. prieglobsčio prašytojų paskirstymui po kitas ES šalis. Į Lietuvą siūloma papildomai perkelti 780 asmenų.

Pagal antrąjį Europos Komisijos pasiūlymą per ateinančius dvejus metus iš Italijos į kitas ES šalis būtų perkelta 15 600 asmenų, iš Graikijos – 50 400, o iš Vengrijos – 54 000. Taigi kartu su pirminiu siūlymu planuojama paskirstyti 160 tūkst. prieglobsčio prašytojų. Galutinį sprendimą šiuo klausimu, tikėtina, priims rugsėjo 22 d. besirenkanti neeilinė Europos Vadovų taryba.

V.Blinkevičiūtės biuro informacija