Europos Parlamentas siūlo stiprinti kompiuterinių žaidimų vartotojų apsaugą

Europarlamentarai paragino geriau apsaugoti vaikus nuo kompiuterinių žaidimų priklausomybės ir manipuliavimo, tačiau kartu nekliudyti šio sektoriaus plėtrai.

Europos Parlamentas (EP) rezoliucijoje, kuriai pritarė 577 EP nariai, 56 nepritarė, o 15 susilaikė, ragina suteikti tėvams daugiau teisinių galimybių griežčiau stebėti ir kontroliuoti, kiek jų nepilnamečiai vaikai praleidžia laiko ir išleidžia pinigų žaisdami kompiuterinius žaidimus. Žaidimų vartotojai turėtų gauti visą būtiną informaciją apie internetinį vaizdo žaidimą, įskaitant apie siūlomus įsigyti žaidimų priedus, pvz., apie prizų skrynelę ir kitus akivaizdžiai nebūtinus papildinius. Be to, žaidimai turėtų būti klasifikuojami pagal amžių, pavyzdžiui, remiantis Europos žaidimų informacijos klasifikavimo pagal amžių sistema (PEGI), kurią praktikuoja 38 šalys, priduria EP nariai.

Jie ragina užtikrinti geresnę nepilnamečių apsaugą nuo raginimų kompiuteriniuose žaidimuose įsigyti priedus, kurie suteikia papildomas žaidimo galimybes. Kartu norima riboti prisijungimą prie vadinamųjų „aukso fermų“, kur žaidimuose įsigyti elementai parduodami už tikrus pinigus, taip galimai legalizuojant neteisėtas pajamas. Žaidimų kūrėjai turėtų atsižvelgti į vaikų amžių, teises ir pažeidžiamumą bei vengti kurti priklausomybę skatinančius žaidimus, teigia europarlamentarai.

Europos Parlamentas taip pat siūlo žaidimų kūrėjams daugiau dėmesio skirti duomenų apsaugai, lyčių lygybei, vartotojų saugumui ir nediskriminuoti neįgaliųjų. Europarlamentarai įsitikinę, kad atšaukti žaidimo prenumeratą turi būti taip pat paprasta ir lengva kaip ir ją įsigyti. Jie ragina ES valstybes nutraukti neteisėtą praktiką, kai bet kuris žaidėjas gali mainyti, parduoti ar lažintis.

Kita vertus, EP nariai pripažįsta kompiuterinių žaidimų pramonės svarbą Europos ekonomikai, todėl siūlo taikyti įvairias šios rinkos inovacijų skatinimo priemones, pavyzdžiui, kasmet Parlamente organizuoti ES internetinių vaizdo žaidimų apdovanojimus, parengti šio sektoriaus strategiją.