Europos Parlamentas ragina didinti ES maisto tiekimo saugumą

Klimato kaita, pandemija,  Rusijos agresija prieš Ukrainą parodė, kad ES turi sustiprinti maisto  tiekimo saugumą ir žemės ūkio atsparumą. Savo poziciją išsakėme priimtoje recoloiucijoje. 

Europos Parlamento rezoliucijoje siūloma stiprinti apsirūpinimo maistu saugumą mažinant ES priklausomybę nuo importo iš ES nepriklausančių šalių ir diversifikuojant ypatingos svarbos produktų, pvz., trąšų, pašarų ir žaliavų, tiekimo importą. EP nariai ragina Komisiją nedelsiant pateikti ES maisto tiekimo saugumo užtikrinimo planą, kuris galėtų apimti strateginių maisto atsargų naudojimą, pašarų ir baltymų strategiją bei ES paramą žemdirbiams.

Europarlamentarai siūlo remti ūkininkus, kurie pasitelkia skaitmenines technologijas, padedančias sumažinti pesticidų, trąšų ir vandens naudojimą bei padidinti derlių. Jie taip pat ragina vystyti vartotojų švietimo apie tausų maisto vartojimą kampanijas, įgyvendinti maisto švaistymo prevencijos programas ir skatinti prekybos centrų bendradarbiavimą su maisto bankais. Europarlamentarai kartu ragina investuoti į infrastruktūrą, skirtą tvaresniam šviežių ar kitų žemės ūkio produktų transportui ir sandėliavimui.

Pažymėdami, kad Europos žaliasis kursas padės pereiti prie žalesnės, tvaresnės ir atsparesnės ekonomikos ir žemės ūkio, EP nariai atkreipia dėmesį į tai, kad kai kurios siūlomos priemonės gali turėti nenumatytą poveikį, kuris dar nebuvo tinkamai įvertintas ir nustatytas ūkių lygmeniu. Todėl jie ragina Komisiją užtikrinti, kad įgyvendinant žaliąjį kursą visoje Sąjungoje būtų išlaikytas žemės ūkio verslumas ir veikla strateginiu apsirūpinimo maistu požiūriu.