Europos Parlamentas ragina Baltarusiją nedelsiant paleisti 1500 politinių kalinių

Priimtoje rezoliucijoje Europos Parlamentas (EP) atkreipia dėmesį, kad jau 300 dienų Baltarusijos valdžia 2020 m. Sacharovo premijos laureatui Mykalajui Statkevičiui neleidžia susisiekti su savo advokatu ir šeima. Europarlamentarai ragina nedelsiant ir be jokių sąlygų paleisti M. Statkevičių ir kitus 1500 politinių kalinių, juos pilnai reabilituoti ir išmokėti finansines kompensacijas už patirtą žalą.

Kaliniai turi sulaukti tinkamos medicininės pagalbos ir teisės susisiekti su advokatais, šeima, diplomatais bei tarptautinėmis organizacijomis, kurios galėtų įvertinti jų būklę ir suteikti reikiamą pagalbą, įsitikinę EP nariai.

Jie ragina ES ir jos valstybes remti Baltarusijos politinius kalinius ir jų šeimas reikalaujant jų paleidimo, prašant atskleisti jų kalinimo vietą ir sąlygas, suteikiant humanitarines vizas ir reabilitacines paslaugas. Europarlamentarai taip pat ragina taikyti baudžiamąjį persekiojimą ir sankcijas visiems Lukašenkos režimo nariams, atsakingiems už žmogaus tiesių pažeidimus ir karo nusikaltimus.

Daugiau informacijos