Europos Parlamentas patvirtino savo poziciją dėl kitų metų ES biudžeto

EP nariai įsitikinę, kad pasikeitusios geopolitinės ir ekonominės sąlygos bei klimato kaitos ir biologinės įvairovės krizė lemia naujus ES biudžeto poreikius. Todėl jie siūlo didinti kitų metų ES biudžetą ir suderinti šį padidinimą su šiuo metu vykstančia ilgalaikio biudžeto peržiūra, kuri, EP narių nuomone, turi virsti papildomais 75,8 mlrd. eurų 2024-2027 m. laikotarpiu.

Kitų metų ES biudžetas turi padėti sustiprinti ES strateginę autonomiją, užtikrinti humanitarinę pagalbą bei tinkamą migracijos politikos ir išorinės pagalbos finansavimą, įsitikinę europarlamentarai. Jie nepritaria ES Tarybos siūlymui sumažinti Europos Komisijos paruoštą 2024 m. biudžeto projektą 772 mln. eurų. Atvirkščiai, kitų metų biudžetui reikia papildomos paramos sritims, kurios padeda sumažinti karo Ukrainoje ir pandemijos pasekmes, sušvelninti energijos kainas, padėti jaunimo iniciatyvoms, taip pat kovai su klimato kaita, teigia EP nariai.

EP pozicijai derybose su ES Taryba dėl kitų metų ES biudžeto pritarė 424 EP nariai, 101 nepritarė, o 102 susilaikė. Tai leidžia pradėti 21 dieną truksiančias derybos, siekiant patvirtinti 2024 m. biudžetą iki šių metų pabaigos.

 Daugiau informacijos

EP tyrimų biuro pažyma apie 2024 m. ES biudžetą (2023 m. spalis)