Europos Parlamentas nustatė naujus reikalavimus kriptovaliutoms

Atnaujintos ES pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevencijos taisyklės išplečiamos į kriptovaliutas, siekiant užtikrinti, kad kriptoturto, kaip ir bet kurio kito finansinio turto, pervedimus būtų galima atsekti, o įtartinus pervedimus – užblokuoti. Kriptoturto pervedimams bus taikoma finansiniams mokėjimams įprasta duomenų keliavimo taisyklė, įpareigojanti mokėjimo paslaugų teikėją išlaikyti informacijos apie mokėtoją ir gavėją perdavimą visoje mokėjimo grandinėje.

ES taisyklės taip pat bus taikomos ir 1000 eurų viršijantiems pavedimams iš asmeninių kriptoturto piniginių į pinigines, susijusias su biržomis ar brokeriais.

 Taip pat pritarėme pirmosioms istorijoje kriptoturto ir kritovaliutų rinkų priežiūros taisyklėms, kurios užtikrina vartotojų apsaugą ir nustato energijos vartojimo generuojant kriptovaliutą saugiklius. Naujosios taisyklės apibrėžia kriptovaliutų platinimo ir prekybos skaidrumo, informacijos atskleidimo ir priežiūros reikalavimus. Vartotojai turės būti informuoti apie pavedimų riziką, kaštus ir mokesčius. Be to, Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija įpareigojama sukurti kriptoturto paslaugų teikėjų registrą, kuriame atsispindėtų ir leidimo teikti paslaugas laikotarpis.