Europos Parlamentą rinko aktyviausiai per pastarąjį 20-metį

      Gegužės 23–26 d. vykę Europos Parlamento rinkimai pasižymėjo didžiausiu rinkėjų aktyvumu per pastarąjį dvidešimtmetį. Išrinkti EP nariai bursis į frakcijas ir spręs dėl kito EK vadovo.

Rinkėjų aktyvumas

Europos Parlamento rinkimuose dalyvavo daugiau nei 50 proc. rinkimų teisę turinčių piliečių ir tai yra didžiausias aktyvumo rodiklis per pastaruosius 20 metų. Taip nutraukta nuo pirmųjų tiesioginių EP rinkimų 1979 m. stebėta rinkėjų aktyvumo mažėjimo tendencija.

Lyginant su 2014 m. rinkimais, rinkėjų aktyvumas padidėjo 20 ES valstybių, įskaitant Lietuvą (53 proc. lyginant su 47 proc. 2014 m.). Septyniose šalyse jis padidėjo daugiau nei 10 proc. punktų. Labiausiai jis išaugo Ispanijoje ir Lenkijoje – daugiau nei 20 proc. punktų.

Apie tai, kaip balsavo Europa, siūlome žvilgtelėti mūsų bloge.

Rezultatai

Viršuje pavaizduota išankstinė EP sudėties projekcija paremta gegužės 29 d. galutiniais rinkimų rezultatais 13-oje valstybių (Austrijoje, Danijoje, Kroatijoje, Kipre, Liuksemburge, Čekijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Slovakijoje, Lenkijoje, Estijoje, Jungtinėje Karalystėje). Rezultatai iš Airijos kol kas apytikriai, o iš likusių valstybių – preliminarūs. Todėl šį projekcija dar gali būti pakoreguota atsižvelgiant į galutinius rezultatus.

Naujausią informaciją rasite EP rinkimų rezultatų tinklapyje.